Trabzonspor’un Basel karşısında oynayacağı maça çok güzel bir çağrı geldi: Depremde etkilenen çocuklara götürülmek üzere her taraftar bir oyuncak getirsin. 

Trabzonlu iş insanı Kürşat Başkan, deprem bölgesindeki çocuklar için oyuncak toplanması için Trabzonspor camiasına çağrıda bulundu.

Fırtına'nın en büyük kozu Edin Visca Fırtına'nın en büyük kozu Edin Visca

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – off turunda 16 Şubat’ta oynayacağı müsabakaya izleyecek olan bordo mavili taraftarların yanlarına birer oyuncak alarak gelmelerini isteyen Başkan,  bu sayede deprem bölgesindeki çocukları mutlu etmiş olacaklarını söyledi. 

Kürşat Başkan;

“Ülkemiz ’de yaşanan deprem sonrası bir çok minik evladımız büyük bir travma yaşamakta.  Onları psikolojik olarak depremin etkisinden uzaklaştırmak ve yeniden sosyal hayata kazandırabilme adına bir şeyler yapmak istedik. İlk olarak bölgeden gelen çağrıları da göz önünde bulundurarak,  deprem mağduru çocuklarımıza oyuncak gönderme kararı aldık.  Süreci hızlandırmak ve daha fazla oyuncağı bölgeye sevk edebilmek için 16 Şubat’ta oynanacak olan Trabzonspor- Basel maçını izleyecek olan taraftarlarımızdan yanlarında bir oyuncak getirmelerini rica ettik. Böylelikle tırlarda topladığımız oyuncakları hemen ertesi gün bölgeye göndermeye başlayacağız” dedi.

Kürşat Başkan, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başısağolsun” diyerek başsağlığı diledi.