Haberlobi - Spor Servisi // Transferin hızlı takımlarından Trabzonspor; Visca, Kouassi ve Puchacz'ı kadrosuna katarak dikkatleri üzerine çekti. Öte yandan kadrosundan gönderilecek oyuncuları da belirleyen Bordo-Mavililer Yusuf Sarı ile karşılıklı olarak sözleşme feshederken; Abdulkadir Parmak'ı da Kayserispor'a kiraladı.

TRONDSEN YOL AYIRIMINDA

Karadeniz ekibinde yol ayrımına gelen bir diğer oyuncu da Anders Trondsen... Geçen sezon Norveç'in Rosenborg takımından satın alınan ancak uzun süreli sakatlık geçiren Trondsen bu sezon da genellikle solbek pozisyonunda forma giydi.

anders-trondsen-1000x700

EDGAR VE GERVİNHO'NUN LİSANSLARI DONDURULACAK

Uzun süreli sakatlıkları bulunan Edgar Ie ve Gervinho'nun lisanslarını donduracak olan Trabzonspor; Trondsen ile de yollarını ayırarak yabancı kontenjanında sorun yaşamak istemiyor.

Bordo-Mavililer'in kadrosunda Bruno Peres, Vitor Hugo, Puchacz, Denswil, Siopis, Marek Hamsik, Bakasetas, Nwakaeme, Kouassi, Visca, Koita, Cornelius ve Trondsen ile birlikte 13 yabancı oyuncu bulunuyor.

YABANCI KURALI

Stoper ve hücum hattına takviye yapmak isteyen yönetim, kadrosunda en fazla 14 yabancı futbolcu bulundurabilecek. Bu oyuncuların en fazla 8 tanesi sahada olabilecek.

2022-2023 sezonunda en fazla 12, 2023-2024'te ise en fazla 10 yabancı futbolcuyu kadrosuna katabilecek kulüpler, 2022-2023 sezonunda en fazla 7, 2023-2024'te ise en fazla 6 yabancı futbolcuyu aynı anda sahaya sürülebilecek.