Trabzonspor'un Slovak yıldızı Marek Hamsik, teknik direktör Abdullah Avcı'nın en gözde oyuncularından biri. 34 yaşındaki oyuncu takım şampiyonluğa koşarken en çok emeği geçen, disiplinden asla taviz vermeyen ve takım arkadaşlarının konsantrasyonunu üst düzeyde tutmak için ekstra insiyatif almasıyla göze batıyor. Şampiyonluğun Hamsik açısından çok daha özel bir anlamı olacak. Çünkü bu yıldız oyuncunun kariyerinde bir ilki yaşaması anlamına geliyor.

Trabzonspor’un Slovak yıldızı Marek Hamsik takımın gizli kaptanı konumunda… Her ne kadar kaptanlık bandı Uğurcan’ın kolunda olsa da Hamsik adeta Abdullah Avcı’nın hem saha içindeki, hem de saha dışındaki lideri.    

Slovak oyuncunun en büyük özelliği ise boş vakitlerini takım arkadaşlarıyla geçirmesi. Her fırsat bulduğunda takımı yemeğe çıkarıyor. Onlara tecrübelerinden bahsediyor. En güzeli ise tüm takım arkadaşlarına, nasıl başarılı olunacağını anlatması. Hamsik’in en büyük hayali ise kariyerinin son dönemecinde hiç yaşamadığı şampiyonluğu yaşamak.  

Chelsea ve Inter Merih Demiral'ın peşinde Chelsea ve Inter Merih Demiral'ın peşinde

marek-hamsik-1000x700-antrenman

2009’dan 2018’e kadar Hamsik 8 sezon üst üste ülkesi Slovak’da “yılın futbolcusu” seçildi. Napoli ile 2 kez İtalya Kupası’nı, 1 kez de Süper Kupayı kazandı. Ancak hiç şampiyonluk görmedi. Bu yüzden şampiyonluğa konsantre olmuş durumda.