Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, düzendiği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkan Doğan, Ağustos 2022'de Fas ekibi Rabat'tan 600 bin Euro karşılığında transfer edilen Lahtimi ile ilgili bilgiler verdi.

Doğan yaptığı açıklamada; Lahtimi, Trabzon'a dönmek istemediğini söyledi. Tüm uyarılarımıza rağmen Trabzon'a gelmedi. Noter tespiti yapıp ceza kestik. Hocamız kadro dışı bıraktı."

Nenad Bjelica, akademi yönetimiyle bir araya geldi Nenad Bjelica, akademi yönetimiyle bir araya geldi

"1 MİLYAR AÇIK VAR"

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, bordo-mavili kulübün mali durumlarıyla ilgili de konuştu. Başkan Doğan; "Trabzonspor'un yıllık geliri 615 milyon TL, yıllık gideri ise 800 milyon TL. Bu 800 milyon TL'de takım giderleri ve personel maaşları yok.

Trabzonspor'un son şampiyon olduğu seneden gidersek, yaklaşık 27 milyon euro, 1 milyarlık bir açığı var. Bu şartlar altında kulüpleri yönetmek çok zor hale geliyor." ifadelerini kullandı.

DOĞAN'DAN UĞURCAN ÇAKIR SÖZLERİ

Başkan Doğan, adı transfer döneminin açılmasıyla birlikte Galatasaray ve Avrupa kulüpleriyle anılan takım kaptanı Uğurcan Çakır ile ilgili de konuştu.

Doğan, transfer iddialarıyla ilgili olarak; "Uğurcan Çakır bizim çok önemli bir değerimiz. Ben, Uğurcan'ı Türkiye'de bir takıma satmam. Avrupa'dan ciddi bir teklif gelirse ona yardımcı olacağımızı söyledik" diye konuştu.