Trabzon'un Sürmene ilçesinde 30 Haziran günü dere kenarında ölü olarak bulunan taksici cinayeti ile ilgili aranan zanlı jandarma ekiplerine teslim oldu.

Rize'de eşi ölen 59 yaşındaki 9 çocuk sahibi adam eş bulabilmek için pankart astı Rize'de eşi ölen 59 yaşındaki 9 çocuk sahibi adam eş bulabilmek için pankart astı

Alınan bilgiye göre, Sürmene ilçesinde 30 Haziran sabah saatlerinde 1 nolu Meydan Taksi Durağı'nda taksicilik yapan Hüseyin Aslan'a (50) ait 61 SY ... plakalı ticari taksi sabah saatlerinde camları kırılmış ve terk edilmiş olarak bulundu. Araç içerisinde kan izleri ve aracın dışında bir bıçak tespit edilirken, Aslan'ın cansız bedeni ise taksinin bulunduğu bölgeden 5 kilometre aşağıda Kalecik ile Lişit Yaylası yolu üzerinde dere kenarında bulundu.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Jandarma Olay Yeri inceleme ekipleri geniş çaplı inceleme başlatırken, taksicinin önce bıçaklandığı ardından 3 kurşunla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen şahsın M.K. (42) isimli kişi olduğu öğrenilirken, Aslan'ı öldürdükten sonra taksisini alarak kaçtığı olayın yerinden 5 kilometre yukarıda taksinin lastiğinin patlaması üzerine aracı terk ederek kaçtığı tespit edildi.

Kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlatılırken, olayın zanlısı M.K. ise bu sabah jandarma ekiplerine teslim oldu. Gözaltına alının şahsın sorgusu sürüyor.