Trabzon'da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında inşa edilecek 2 bin 550 konutun hak sahiplerinin belirleneceği kura çekimi başladı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan proje çerçevesinde kentte yapılacak konutların kura çekimi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kura çekimine katılamayan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, şu mesajı gönderdi: 

“Son 20 yılda cennet vatanımızın her köşesinde, yüzbinlerce projeyi hayata geçirdik, temeller attık, açılışlar yaptık, dev eserler ürettik. 

Trabzon’umuzda Akçaabat’tan, Yomra’ya, Şalpazarı’ndan Hayrat’a, Çaykara’dan Vakfıkebir’e kadar 18 ilçe ve köylerimize kadar pek çok yatırım ve hizmet götürüldü. Ben inanıyorum ki, bundan sonra da bu yatırımlar artarak devam edecektir. 

Bugün Trabzon’da yaşanan bu sevince ortak olurken sosyal konut kapsamında kuralarını çekeceğimiz konutların hemşerilerime hayırlı olmasını diler, selam ve saygılarımı sunarım.”

Noter huzurunda kura çekiminin yapıldığı törene, ev sahibi olmak için başvuruda bulunanlar ve yakınları katıldı.

Toplam 51 bin 528 başvurunun olduğu il genelinde 2 bin 550 konutun hak sahipleri, yarın da (24 Aralık 2022) devam edecek kuralarla belirlenecek.

Proje kapsamında Araklı ilçesinde 200, Arsin'de 90, Akçaabat'ta 100, Sürmene'de 100, Maçka'da 158, Vakfıkebir'de 150, Çarşıbaşı'nda 166, Düzköy'de 240, Hayrat'ta 50, Ortahisar'da 1146 ve Of'ta 150 konut inşa edilecek.

Arsin'den kuraya katılan Cengiz Baş (41), ümitle bugünü beklediğini vurgulayarak, "Çok sevinçliyiz. Sonunda çıktı. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanıma çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Çok mutluyum. Daha önceden de iki defa başvurumuz olmuştu. Olmadı, bugünü bekledik. Çok şükür çıktı, mutluyuz." diye konuştu.

Eşi Ayşe Baş ise "Allah herkese nasip etsin. Biz çok bekledik, sonunda oldu. Cumhurbaşkanımızdan ve devlet büyüklerimizden Allah razı olsun. İnşallah bütün isteyenlere Allah nasip eder." ifadelerini kullandı.

1-3582-3013-31ömer bulut toki