Trabzon Valiliğin, Yomra Belediye Başkanı İYİ Partili Mustafa Bıyık'a yapılan silahlı saldırıyla alakalı açıklama yaptı. Azmettiricinin gözaltında olduğunu ifade etti.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a bu sabah gerçekleştirilen silahlı saldırı olayı ile ilgili olarak yapılan inceleme ve araştırma sonucunda, saldırıyı azmettiren şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen failin kimlik bilgileri tespit edilmiş olup yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Saldırı olayının bir süre önce Yomra Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen Yomra Belediyesi Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili olduğu değerlendirilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

AZMETTİREN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a saldırıyı azmettirdiği iddia edilen Tolgahan K., gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ FİRARDA

Trabzon Emniyet Müdürlüğü kısa zamanda olayı çözdü. Azmmetiricinin ardından Başkan Mustafa Bıyık'a silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahsın kimliğine ulaştı. 
Firarda olan şahsın adının Halit A. olduğunu belirledi. Trabzon Araklı Değirmencikli nüfusuna kayıtlı olduğu ve 1993 doğumlu olduğu öğrenildi.