Edinilen bilgiye göre Trabzon'un Yomra ilçesi Sancak Mahallesi’nde ikamet eden Arap turist Hamad A.H dolandırıcıların hedefi oldu.

Hamad A.H, DAEŞ terör orgütüne karıştığını iddia eden dolandırıcılara 540 bin lira kaptırdı.

Dün meydana gelen olayda Hamad A.H'yi arayan dolandırıcılar, değerli eşyasının olup olmadığını sordu.  Hamad A.H ise para ve ziynet eşyalarının fotografını çekerek kendisini arayan numaraya gönderdi. Dolandırıcı şahıslar Hamad A.H’yi adliye önünde beklediklerini söyleyerek evden çıkmasını sağladı.

Yaklaşık 4 saat boyunca adliye kapısında bekleyen Arap turist daha sonra evine dönmek için eşini aradığında eşinin evlerine gelen siyah çarşaf giyen bir kadının para ve ziynet eşyalarını eşinden alarak kayıplara karıştığını belirtti. Dolandırıldığını anlayan Hamad A.H soluğu emniyette aldı.

TDK'nın 'horon tepmek' değişikliğine Rizeliden tepki: Tepme değil oynamaktır TDK'nın 'horon tepmek' değişikliğine Rizeliden tepki: Tepme değil oynamaktır

5 Bin dolar, 40 Bin TL, 2 adet Rolex marka saat, 1 adet altın bilezik, 2 adet altın küpe, 2 adet altın yüzük, 1 adet altın kolye toplamda değeri 540 bin TL’yi dolandırıcılara kaptıran Hamad A.H. şikayetçi oldu.

Yaşanan dolandırıcılık olayıyla alakalı oruşturma başlatıldı.