Akçaabat İstikametinden Haçkalı Baba Hastanesi kavşağına yaklaşırken, yolun sağ şeridine geçip Düzköy yolu istikametine dönen veya yolu Trabzon istikametine devam eden sürücülere emniyet şeridini ihlal etmekten ceza yazıldı. Ceza yiyenler şikayette bulununca, cezaları kimin yazdığı araştırıldı. Yapılan araştırma sonucunda fahri trafik müfettişi B.T.’nin 50 günde bin 633 sürücüye ceza yazdığı ortaya çıktı.

HER BİR CEZA BEDELİ 1339 TL TRABZON’DA

211 fahri trafik müfettişinden biri olan B.T. adlı kişinin, Mayıs ayında bin 10, Haziran ayının ilk 20 gününde ise 623 sürücüye ceza yazdığı belirlendi. Ocak 2020 tarihinden itibaren fahri müfettiş olarak görev yaptığı belirlenen B.T.’nin usulsüz ceza yazdığı gerekçesiyle görevine son verildi. Bu arada ceza yazılan sürücülerin ise ceza tebligatlarını aldıktan sonra sulh ceza hakimliğinin yolunu tuttuğu öğrenildi.   

Trabzon’da işyerinin önünde oturan fahri müfettiş B.T., önünden geçen araçlara emniyet şeridini ihlal ettiği gerekçesiyle ceza yazdığı ortaya çıktı. Sürücülere ceza yazan fahri müfettişin görevine son verildi.

FAHRİ MÜFETTİŞ CEZALARI ABARTTI

Akçaabat istikametinden Haçkalı Baba Hastanesi kavşağına yaklaşırken, yolun sağ şeridine geçip Düzköy yolu istikametine dönen veya yolu Trabzon istikametine devam eden sürücülere emniyet şeridini ihlal etmekten ceza yazıldı. Ceza sürücülere tek tek tebliğ edilince şikayetler arttı.   Ceza yiyenler yolun emniyet şeridi olmadığını sağa dönüş yolu olduğunu ileri sürerek itirazda bulununca, cezaları kimin yazdığı araştırıldı. Fahri trafik müfettişi B.T.’nin 50 günde bin 633 sürücüye ceza yazdığı ortaya çıktı.

50 GÜNDE BİN 623 SÜRÜCÜYE CEZA

Trabzon’da 211 fahri müfettişten biri olan B.T., Mayıs ayında bin 10, Haziran ayını ilk 20 gününde ise 623 sürücüye ceza yazdığı belirlendi. Her bir cezanın 1339 TL olduğu belirlenirken, Ocak 2021 tarihinden itibaren fahri trafik müfettişi olarak görev yapan B.T.’nin usulsüz ceza yazdığı gerekçesiyle görevine son verildi. Bu arada ceza yazılan sürücülerin ise tebligatları aldıktan sonra sulh ceza hakimliğinin yolunu tuttuğu öğrenildi.

Günebakış