Haberlobi - Haber Servisi // TİSKİ, Trabzon'da 11 mahallede su kesintisi yaşanacağını açıkladı.

TİSKİ'den yapılan açıklamada, "Ortahisar ilçesi 1 Nolu Erdoğdu, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, 2 Nolu Erdoğdu, 3 Nolu Erdoğdu, Soğuksu, Aktoprak, Bengisu, Çamoba, Beştaş, Bahçecik (bir kısmı),  Yalı, Kurtuluş, İnönü, Fatih, Toklu, Gülbaharhatun, Kireçhane, Gölçayır (bir kısmı) Mahallelerini besleyen ve Kavakmeydan’dan başlayarak 8 kademe ile Aktoprak Mahallesi’nde son bulan basma hattı ve terfi merkezlerinin motor pompalarının yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen ihale kapsamında 6 kademede gerekli imalatlar tamamlanmıştır.

Terfi zincirinin ilk ve en önemli kademesi olan Kavakmeydan terfi merkezi ve Erdoğdu 800 m3 terfi merkezinde eş zamanlı çalışma yapılarak değişim işlemi son bulacaktır. Yapılacak olan bu çalışma ile Ortahisar ilçesinde yer alan 11 mahalledeki yaklaşık 36 bin 756 aboneyi etkileyen su kesintilerine sebep olan motor pompalar yenilenmiş olacaktır.

Bu sebeple 21 Eylül 2021 Salı günü saat 19:00 ile 22 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 19:00 arasında, 1 Nolu Erdoğdu, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, 2 Nolu Erdoğdu, 3 Nolu Erdoğdu, Soğuksu, Aktoprak, Bengisu, Çamoba, Beştaş, Bahçecik Mahallelerinde planlı su kesintisi uygulanacaktır. Halkımızın kesintilerden etkilenmemesi için gerekli önlemleri alması önemle rica olunur." ifadeleri kullanıldı.