Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, İl Başkanı Fatma Başkan, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ve milletvekili adayları ile partililerinin katıldığı açılışta konuşan Ünzile Yüksel, “Artık iktidarın sonu geldi. Türkiye’ye yeni bir güneş doğuyor. İYİ Parti iktidara yürüyor” dedi. Cesurlar hareketinin cesur yürekli insanları ile yola çıktıklarını ifade eden İl Başkanı Fatma Başkan, “Kutuplaştıran değil birleştiren, sorun üreten değil, çözüm bulan bir iktidar olacağız. Milletimiz umut, iş, aş, adalet arıyor. Kimse merak etmesin, onlar kazanacak, 15 Mayıs’ta bir bayram daha yaşayacağız” diye konuştu.

ec93a890-ca3a-4ba7-bbfb-56aa8dd1647e-1

ÖNCE AYNAYA BAKSINLAR

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Trabzon Milletvekili adayı Yavuz Aydın, bu yola çıkarken bir söz verdiklerini hatırlatarak, “İYİ’ler Ailesi olarak, herkesi ailemizin bir ferdi göreceğimize, ayrım yapmayacağımıza, herkese eşit davranacağımıza söz verdik. Bu partinin adı İYİ Parti ise, bu sıfata layık olmak zorundayız, bunu bir an olsun bile unutmayacağız” dedi. Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

dda80990-d514-425d-ad71-3f1452ca7f10

“Trabzon için proje ve hizmet üretemeyen iktidar ve yandaşları, ne yazık ki dedikodu siyasetinden ve iftiradan medet ummaya başlamışlar. Millet İttifakı’nı terör örgütü ile ilişkilendirme gafletinde bulunuyorlar. Onlar da biliyor aslında, İYİ Parti’ye bu iftiralar bulaşmaz, bu çamur bize asla yapışmaz. Biz, PKK, FETÖ, HİZBULLAH ve her türlü terör örgütünün ve destekçilerinin dimdik karşısındayız.  Bugün gelinen noktada tek politikaları bu iğrenç iftiralardır. İnsanda biraz ar ve utanma olur.  Böyle rahat iftira atanlara sadece şunu söylemek istiyorum: Kuldan utanmıyorsunuz, yalan söylemekten utanmıyorsunuz, Allah’tan da mı korkmuyorsunuz? Terör örgütü liderinin mektubunu devlet televizyonunda okutan, terörist kardeşinin röportajını yayınlayan, Oslo’da masaya oturan, sözde mahkemeler kurup birlikte şarkı söyleyenlere öncelikle aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum. İYİ Parti’nin olduğu masaya HDP’nin yaklaşamayacağını onlar bizden daha iyi bilir.”

e258a735-adfe-45d7-bab1-203aa9d002d1

HALKIMIZ BOŞ VAATLERDEN BIKTI

Gelecek hafta açılışı yapılacağı açıklanan Çevre Yolu ile ilgili süreci anlatan Milletvekili adayı Aslan Güner, “Deprem bölgesindeki hastane açılışı gibi bu da göstermelik bir açılış olacak ve sonra unutulacak. Çünkü altyapısı hazır değil, hiçbir izni, kamulaştırması yapılmamış, göstermelik bir açılış olacak. Ama söz, iktidara gelince biz yapacağız”  dedi.

Çocuk ve kadın hakları konusunda yaptığı çalışmaları ile tanınan Trabzon Milletvekili adayı Av. Serpil Akçay, “Adalete güveni yeniden sağlamakla işe başlayacağız, çünkü bu güven tamamen kayboldu” derken, adaylardan Tahsin Akyüz de, “Onların yaptığı kişisel ve Küçük hesapları yok edip güzel ülkemiz için topyekun sahaya çıkacağız ve bu ucube sistemi tarihe gömeceğiz” ifadelerini kullandı.

Trabzon’un ilk ve tek spor yönetimi profesörü olan Trabzon Milletvekili Adayı Akın Çelik, “Spor ve eğitim şehri memleketime en iyi hizmet sözünü veriyorum” derken, diğer aday Bülent Arslan da, “Trabzon artık yalan sözlere, boş vaatlere kanmayacak, çünkü gerçekten bıktı” diye konuştu.