Trabzon'da infial yaratan 'Fırında okey' görüntülerine yalanlama; 'Şahıs fırıncı değil'

Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bugün Ortahisar ilçesinde faaliyet gösteren bir fırında kumar oynandığı bilgisine ulaştı.

Fırına baskın düzenleyen polis ekipleri tarafından yapılan aramada ekmek yapılmak için hamur açılan bölümde bir masa kurulduğu ve kumar oynandığı fark edildi.

Fırında bulunanların kimliklerini toplayan polis ekipleri tarafından 6 kişiye Korona virüs tedbirlerine uymamak ve sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten 18 bin 900 TL para cezası kesildi ve mekan kapatıldı. 

FIRINCI DEĞİL, MERDİVEN ALTINDA İMALAT YAPAN BİRİ

Görüntüleri izleyen Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik açıklamalarda bulundu. Bahsi geçen şahsın fırıncılıkla alakasının olmadığını, evinin altında bulunan bir alanı hamurhaneye çevirdiğini söyledi. 

İşte İlik'in o açıklaması; 

'Trabzon’da bir fırında okey oynandığı yönündeki haberleri üzülerek okuduk. Bu arkadaş, Bahçecik Mahallesi’nde ara bir sokakta evinin altında gayri yasal şekilde ürettiği ekmekleri pazarlarda satmaktadır. Evinin altındaki boş bir alanı hamurhaneye çevirerek, hijyenden uzak bir şekilde ürettiği ekmek, pide gibi ürünleri akşam saatlerinde pazarlarda, yol kenarlarında ucuz fiyattan satıyor. Bu şahsın ne maliyeye, ne Tarım Müdürlüğü’ne, ne odamıza hiçbir yere kaydı yoktur. Resmiyette fırın olmayan bir yerin haberlerde fırında okey oynanıyor diye çıkması oda başkanı olarak beni de esnafımızı da çok üzmüştür. Sektör olarak zan altında kaldık. Böyle bir durum söz konusu değildir. Mesleğini layıkı ile yapan fırıncı esnafımız asla bu tür kaçak işlere mücadele etmez. Pandemi döneminde biz canla başla gecemizi gündüzümüze katarak vatandaşlarımıza hizmet için çalıştık, gayret gösterdik. Fırıncı esnafı ile hiçbir bağı olmayan birinin esnafımızı lekelemesine de müsaade edemeyiz. Kamuoyunun bilgisine.'

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir