Trabzon Çömlekçi mahallesinde 2. etap yıkımları başlıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı ilk toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Başkanlığında yapıldı.

Trabzon Çömlekçi mahallesinde 2. etap yıkımları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu, toplantı öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında ekipler tarafından etraflıca dezenfeksiyon işleminden geçirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün üst yöneticileri, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve yönetim kurulu üyelerini ve basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi.

ÇÖMLEKÇİ’DE OTELLERİN YIKIMINA BAŞLIYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Çömlekçi mahallesinde devam eden yıkımlarla alakalı ;“Çömlekçi bölgemizde biz daha çok kamulaştırma noktasında Çömlekçi projemizle ilgiliyiz. Bu arada daha önce vefat eden Çömlekçi mahalle muhtarımızı da bir kez daha anıyoruz. Pazar günü orada seçim yapıldı. Muhtar seçilen arkadaşımızı da tebrik ediyoruz. Çömlekçi’de 1’inci etap hızlı bir şekilde devam ediyor ve inşaat yükseliyor. Şimdi 2’nci etaba yoğunlaştık. 2 etabın proje çalışmaları ve kamulaştırma işlemleri devam ediyor. 39 parselin kamulaştırma işlemi tamamlandı. Bunlara 52 milyon 900 bin lira para ödedik. 8 adet parselin kamulaştırma bedeli olarak 10 milyon yatırılmış olup, mahkeme kararını bekliyoruz. 4 parsel için 1.6 milyon lira olan kamulaştırma bedeli TOKİ’den talep edildi. Tahliye işlemlerimiz de devam ediyor. Orada muhtemelen 12 Haziran itibarıyla yol üzerindeki otellerden başlayarak yıkım işlemine geçiyoruz. Orada var olan ilçe minibüslerini de yıkımdan olumsuz etkilenmemeleri adına oradan aldık biraz ilerisinde onları oraya transfer ettik. Otellerin yıkımıyla 2’nci etaba da bir anlamda hız kazandırmış olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir