Adnan Günnar emeklileri dinledi

AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanvekili Dr. Adnan Günnar, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti.

Haberlobi/Haber Servisi

AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şubesi’ni ziyaret ederek, Şube Başkanı Burhan Bayraktar ve yöneticiler ile görüştü.

Milletvekili Dr. Adnan Günnar, AK Parti iktidarımız döneminde emeklilere verdiği destekler ile, emekli vatandaşlarımızın, huzurlu ve rahat bir emeklilik yaşamaları için birçok yasal düzenlemeler yaptıklarını ve emeklilerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek; “İktidarımız döneminde Sosyal güvenlik reformu ile SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nı SGK çatısı altında birleştirilerek farklılıklara son verildi. İktidarımız, yılda iki defa emekli ikramiyesi uygulamasını hayata geçirdi. İkramiyeler, 12 milyon emeklinin Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatıyor” dedi.

KURUKLAR BİTTİ 

Dr. Adnan Günnar, Emeklilerin banka kuyruklarında beklemesine son verildiğini kaydederek, “AK Parti’den önce emekliler maaşlarını almak için saatlerce kuyruklarda bekliyorlardı. O kuyruklar son buldu, artık her emekli, emekli maaşını istediği bankadan çekebiliyor. Emeklilere banka promosyonu verilebilmesiyle ilgili çalışmalar iktidarımız döneminde hayata geçirildi. 2017 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere ilk kez, 3 yıllık süre için promosyon ödenmesi sağlandı. 65 yaş aylığı, kısa sürede üç katına çıkarıldı. Emekli olduktan sonra ticari faaliyet yürüten emeklilerin aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek primi kesintisi kaldırıldı” diyerek, sözlerini tamamladı.

KONUT PROJESİ 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şube Başkanı Burhan Bayraktar da, TOKİ tarafından evi olmayan emeklilere konut projesi olduğunu bu projenin gerçekleşmesi için destek istedi. Şu ana kadar 3 binin üzerinde başvuru aldıklarını Maçka'da hazine arazisi üzerine konut yapılacağını belirterek destek istedi. Milletvekili Günnar da bu konuda çalışma yapacağını emeklilerin baş tacı olduklarını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Utku Tansel
Mehmet Utku Tansel - 2 ay Önce

Nerdeyse emeklilere maaşı A.K.P. bağladıya gelecek olay.2007 de emekli maaşlarını kim budadı?Yapmayın lütfen bu kadar geliri devlet hangi devirde elde ettiki?Hem $ hem Tl bazında

SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir