Türkiye Futbol Federasyonu Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı'nın genel kurulunda ilginç diyaloglar oldu.

Vakfın genel kurulunda, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yönetimden İbrahim Burkay, Yusuf Günay ve Murat Aksu ile birlikte Ali Dürüst, Lütfi Arıboğan, Mekki Başak, Taner Aykın, Süheyl Önen, Bayram Yağcı ve Selami Özdemir gibi futbol camiasının yakından tanıdığı isimler yer aldı.

Milliyet gazetesinin haberine göre, genel kurul öncesinde hazirun yemekte buluşurken, son dönemdeki futbol gündemi konuştu.

- TFF Başkanı Büyükekşi ne söyledi?

Özellikle Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, TFF’yi ziyareti ile ilgili görüşlerini aktaran Büyükekşi, bu konuda sıkıntısını dile getirdi.

Çebi'ye, "Kendinizi benim yerine koyun" dediğini anlatan TFF Başkanı, bu sırada Beşiktaş Başkanı’nın içeride başka, dışarıda başka konuşmak zorunda olduğunu ima ettiğini dile getirdi.

4 büyüklere dayalı düzenden rahatsızlığını da seslendiren Mehmet Büyükekşi, "İki aydır yaptıklarımız konuşulmuyor. Lig başlayalı iki hafta oldu, bize geliyorlar" diye sitemini paylaştı. Büyükekşi burada, "Bu düzen böyle yürümez" diyerek, kendisinin hiç bir beklentisi bulunmadığını, sistemin en iyiye kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını söylediği de ifade edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ayrıca, Beşiktaş’ın ziyaretinin ardından Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın da aradığını, Hurma’nın, hafta sonunda siyah-beyazlılarla yapacakları maç öncesinde hakemlerin etki altına alındığını söylediğini belirtti.

- Neler yaşandı?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde Riva'daki Türkiye Futbol Federasyonu tesislerine gitti. Çebi, Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşme yaptı.

Çebi, siyah beyazlı takımın son oynadığı Corendon Alanyaspor maçı hakemi Yasin Kol hakkında şikayetlerini iletti.

Siyah beyazlı kulüp maçın ardından yaptığı açıklamada hakem Kol’un sezon boyunca Beşiktaş karşılaşmalarına atanmamasını talep etmişti.

Siyah beyazlı takım karşılaşmanın ilk yarısını 3-1 önde kapattı. Beşiktaş’tan Emrecan Uzunhan, mücadelenin 35. dakikasında 2. sarı karttan kırmızı kart görmüştü.

İkinci yarı üstünlüğünü koruyamayan Beşiktaş, Akdeniz ekibi ile 3-3 berabere kalmıştı. Yaşananların ardından MHK, Yasin Kol'a bu hafta maç vermedi.

- Ahmet Nur Çebi ne söyledi?

Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile hakem konusunu görüşmesinin ardından soruları yanıtladı.

Başkan Çebi, "Beşiktaş'ın bundan fazlasını kaldıracak limitinin kalmadığını ilettik. Benim camiam mutsuz, benim camiam tedirgin, benim camiamın güvene ihtiyacı var. Gerekenin yapılacağını umuyoruz. Yapılan yanlışları nasıl düzelttiklerini birlikte göreceğiz. Hakemlerle ilgili TFF'nin daha şeffaf olması gerektiğini söyledik. Biraz daha hakemlerle ilgili kamuoyunda daha açık ve şeffaf olunması gerekiyor. Onlara 'Eleştirileri sizler de' yanıtlayın. Sizler de çıkın, gerekeni yapın' dedik" açıklamasını yaptı.