Haberlobi - Haber Servisi // TRT'nin sevilen dizisi Teşkilat, 40. bölümü ile izleyenleri gözyaşlarına boğmuştu.

Dizinin önemli karakterlerinden teröristler tarafından pusuya düşürülen Mete Başkan'ın hayatını kaybetmesi karaketere hayat veren Mesut Akusta'nın da etkileyici oyunculuğu izleyiciye duygusal anlar yaşattı.

Dizide Türk istihbaratının üst düzey yetkili ismi Mete Yücesoy, arabulucuk için çıktığı sınır dışında hain pusuya düşürüldü ve vuruldu. Mete Başkan'ı takip eden özel tim, başkanlarını Ankara'ya yetiştirdi ancak karakter burada hayata gözlerini yumdu. Bu olayın ardından intikam planı hazırlayan tim, olaydan parmağı olan tüm kişileri etkisiz hale getirdi.

Timin hazırladığı operasyondan önce 'Mete Başkan ve tüm şehitlerimiz için' sözleri ise bölüme damgasını vuran sahne oldu.

Mete Yücesoy karakterine hayat veren Mesut Akusta'nın diziden ayrılmasının ardından 41. bölüm fragramanı merak ediliyordu. Teşkilat 41. bölüm fragramanı izleyicileri oldukça merak ettirdi. Teşkilat 41. bölümde neler olacak?

Mesut Başkan'ın öldürülmesinin ardından olayda parmağı olan tüm kişileri etkisiz hale getiren tim, Yıldırım Koral'a ve arkasındaki karanlık gücü bitirmek için planlar yapar. Mete Başkan'ın ölmeden önce 'manevi oğlu' olan Serdar'a özel bir not bıraktığı ve ailesini öldüren kişilerin kimler olduğunu söylediği düşünülüyor. 40. bölümden itibaren Serdar'ın hikayesine yoğunlaşılacağa benziyor. Serdar'ın elindeki nane şekeri kutusunun ne olduğu sorulduğunda Serdar, "Keşke içi boş olsa içinde en karanlık hatıralarım var" şeklinde cevap veriyor.

teşkilat-serdar-ve-zehra

Teşkilat 41. bölümde neler olacak?
41. bölümde Serdar ve Zehra, özel referans ve ciddi arka plan taramaları ile müşteri kabul eden bir kuruma gizli kılıkla giriyor. Burada timde bulunan Hakkı, Hulki ve Pınar'ın da sınır dışında özel bir operasyona katıldığı görülüyor. Bu sınır dışı operasyonda yakalanan Zehra ve Serdar'ın kendilerini bilerek güvenlik güçlerine yakalattıkları düşünülüyor.

İşte Teşkilat 41. bölüm fragmanı: