Muharrem Usta’nın bağışı Onaya sunulacak

Trabzonspor, resmi siteden Mali Genel Kurul’un 21 Haziran Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde, çoğunluk sağlanamaması halinde ise 30 Haziran Çarşamba günü KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür Merkezi’nde yapılacağını duyurdu. Açıklanan gündem maddelerinde bir detay dikkatli gözlerden kaçmadı.

Muharrem Usta’nın bağışı Onaya sunulacak

Bu maddede, "Eski başkanlarımızdan Sayın Muharrem Usta ile kulübümüz arasında yapılan 11.06.2020 tarihli Sulh ve İbra protokolünün 3,6'ıncı maddesi gereğince, ilgili protokolün genel kurul onayına sunulmasına" ifadeleri yer aldı.
Hatırlanacağı gibi, geride bıraktığımız sezon Avrupa Kupaları’ndan 1 yıl men cezası alan Trabzonspor, bu cezanın kaldırılması için CAS’a (Spor Tahkim Mahkemesi) başvurma kararı aldı.

Bu başvuru öncesi ise en önemli belgelerden birisi, eski başkanlardan Muharrem Usta’nın geçmişe yönelik alacaklarının 38 milyon 438 bin 477 TL'lik kısmını kulübe hibe ettiğine dair imzaladığı kağıt oldu.

Trabzonspor Kulübü ise gelişmeyi, “Sayın Muharrem Usta ile yaptığımız görüşmeler uzlaşma ile sonuçlandı” sözleriyle açıkladı. Mali Genel Kurul’da, Muharrem Usta’nın bağışladığı 38 milyon 438 bin 477 TL, üyelerin onayına sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir