Spor yazarları, Trabzonspor'un Yukatel Kayserispor'u 3-2 mağlup ettiği mücadeleyi köşelerinde değerlendirdiler. Yazar görüşlerinin tamamını paragraf sonunda ismi verilen gazeteyi satın alarak okuyabilirsiniz.

AHMET ÇAKAR: Trabzonspor ikinci yarıya müthiş baskıyla başladı ve art arda goller buldu. Önce Visca, ardından da Djaniny beraberliği getiriverdiler. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Maç 2-2'ye gelmiş, taraflı tarafsız herkes 'Bu maçı Trabzonspor kazanacak' derken Kayserispor son 15 dakikada öyle goller kaçırdı ki inanılır gibi değil. Karşı karşıya kalınan iki pozisyon ve auta giden toplar. Artık maç bitti, bitiyor diyorduk, bu puan farkında bu beraberlik Trabzonspor'a fazla zarar vermez diyorduk ki bu sefer sahneye VAR hakemi çıktı. (SABAH)

AHMET ÇAKAR: Maçın hakemi Erkan Özdamar mükemmel maç yönetti, tek kelimeyle kusursuz ve VAR müdahalesi de kesinlikle haklı. Her ne kadar vurulan top Kayserisporlu oyuncunun göğsünden sekse de son anda eliyle topa müdahale ediyor ve bu müdahaleyi bilerek yapıyor. Hiç kimse 'Bu top vücuttan sekti, eline geldi' diyemez. Vücuttan sekmiş olmasına rağmen sonradan elle müdahalesi var, yani penaltı kararı yüzde 100 doğru. (SABAH)

spor_yazarlarindan_trabzonspor_e4592_800

CEMAL ERSEN: Trabzonspor için en büyük kazanımın asla vazgeçmemek olduğunu söyleyebilirim. İki farklı yenilgiden galibiyete ulaşma çabası takdire değerdi. Sayısız pozisyon üretti, skoru çok daha erken alabilirdi ama, VAR sayesinde kazanılan penaltı ile zoru başarmak, bunca emeği ve çabayı görmezden gelmemizi engelleyemez. Nefes kesen doksan dakika Trabzonspor’u şampiyonluğun en güçlü değil, tek adayı olduğunu kanıtladı. Dün gece Akyazı’da nefes kesen, her dakikasından heyecan fışkıran bir futbol şöleni izledik. Trabzonspor niçin bu noktada olduğunu uzun süre unutulmayacak bir hikaye ile taçlandırdı. (MİLLİYET)

İSKENDER GÜNEN: Djaniny önce birinci golün hazırlayıcılığını yaptı, ardından ikinci golde Nwakaeme'nin asistiyle beraberliği getiren isim oldu. 2-2'den sonra Kayserispor'un oyuncu değişiklikeri geldi. Bu bölümde Trabzonspor'un direkten dönen iki topu, Kayseri'nin ise girdiği iki net gol pozisyonu var. Ama her zaman belirttiğim gibi sonucu belirleyen futbolda 'anlar'dır. Oyunun son dakikalarında kazanılan penaltı ve ardından gelen üçüncü gol... 2-0'dan sonra ortaya konulan mücadele gücü ve kazanma azmi gerçekten bir büyük takıma yakışan görüntüydü. (SABAH)

ÖMER FARUK ÜNAL: İstesen maçı bu kadar keyifli hâle getiremezsin! Trabzonspor çok kötü bir ilk 45 dakika oynadı. Bu yarıda hiç tempo yapamadılar. Skor yapan oyuncular topla buluşamadı! Trabzonspor'da çok top kaybı vardı. Kaybedilen toplar hep pozisyon oldu. Visca'nın kanadı hiç işlemedi. Bakasetas kilitlenmişti. Devreyi 2-0 geride kapatan ve etkisiz bir Trabzonspor seyrettik. Abdullah Avcı, iki golde de bireysel hataları olan Ahmetcan, Bakasetas ve Puchacz'ı oyundan aldı. Djaniny girdi, maç değişti! Bir oyuncu, bir maçı bu kadar mı değiştirir? Djaniny oyuna girdi, Trabzonspor bambaşka bir kimlikle oynamaya başladı. Öyle ki; 15 dakika içinde Trabzon iki gol buldu, iki topu direkten döndü, baskısı arttıkça, arttı. Yalnız Trabzon bu arada da ciddi pozisyonlar verdi! Maç çok gitti, geldi! (TÜRKİYE)

YUNUS EMRE SEL: Trabzonspor futbol sahasından çok satranç tahtasına dönen sahaya ikinci yarı başında üç hamleyle birden döndü. Ardından da bir fırtınayla. Djaniny bu ligdeki her oyun anlayışının çilingir oyuncusu olduğunu gösterdi. Ön alanda, kapanan rakiplere karşı en büyük eksikliği olan tempo eksikliğini giderince Kayserispor'u 25 dakika kadar hapsetti. Art arda bulduğu iki gol ve direkten dönen toplarla kendini gösteren Trabzonspor, tempoyu kaybedince Kayserispor da çalışılmış oyunlarıyla tehlikeli pozisyonlar buldu. Trabzonspor bu maçta kadro genişliğinin avantajını sonuna kadar kullandı. Son dakikalarda kazanılan penaltı ise Trabzonspor adına bu sezon verdiği mücadelenin genel karşılığı gibiydi. Nwakaeme, soğukkanlılıkla topu ağlarla buluşturduğunda Trabzonspor şampiyonluğun basamaklarını koşmaya devam ediyordu. (FOTOMAÇ)

spor_yazarlarindan_trabzonspor_93caa_800

AKSAL YAVUZ: Şampiyonluk yolunda kara gözüktü, limana çok az mesafe kaldı! Fındık dalları yeşillenmeden, Trabzonsporluların ikamet ettiği her yerde şimdiden bordo ve mavi renkler açmaya başlamış bile… Anlaşılan; yıllar sonra şampiyon olacak Trabzonspor’un kutlamaları da yıllarca konuşulacak, dilden dile anlatılacak. İki takım da skora razı olmadı, yüksek tempoda oynadılar, inanılmaz keyif verdiler. Trabzonspor’un atamadıkları, Lung’un mükemmel kurtarışları.. Trabzonspor’un iki, Kayserispor’un bir topu direkte patladı… Bastıran, rakibi bunaltan, galibiyet arayan Trabzonspor... Son dakika kazanılan penaltı sonrası Nwakaeme ile son noktayı koydular; şampiyonluk yükleniyor! (MİLLİYET)

REHA KAPSAL: Avcı, ikinci yarının başı ve bitime doğru kademeli olarak oyun risklerini doğru şekilde aldı. Verdiği mesaj da 'benim takımım kaybetmemeye değil, kazanmaya oynar' oldu. Bunun için de bütün riskleri aldığını kazanmak için Koita ve Berat'ı da oyuna atarak gösterdi. Bu maçın kazanılmasında 2-0'dan sonra oyuncuların verdiği reaksiyon ve tribünün sahaya yansıttığı yüksek enerji etkendi. En önemlisi de doğru zamanda doğru yerde hamleler yapan Avcı'yı da tebrik etmek gerek. (FOTOMAÇ)