Tanju Özcan ile AK Partili vekiller arasında çay polemiği

Yabancılar hakkında yaptığı açıklamaların ardından mecliste AK Partili üyelere çay atması nedeniyle bir türlü gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sefer de AK Partili meclis üyeleriyle yaşadığı tartışmayla gündeme geldi

Yabancılar hakkında yaptığı açıklamaların ardından mecliste AK Partili üyelere çay atması nedeniyle bir türlü gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sefer de AK Partili meclis üyeleriyle yaşadığı tartışmayla gündeme geldi. AK Partili üyelerin eleştirilerine maruz kalan Özcan, "Cumhurbaşkanı da çay attı. Sen 'Cumhurbaşkanı hakaret mi etti' diyorsun? Seni Cumhurbaşkanı'na şikayet edeceğim" diye konuştu.

Siyaset camiasının son dönemde en çok konuştuğu isimlerin başında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan geliyor. Özcan, geçtiğimiz haftalarda belediye meclisine sunacakları önerge ile yabancılardan 10 kat daha fazla su faturası ve katı atık vergisi almayı planladıklarını açıkladı. Özcan'ın bu açıklamaları büyük tartışma yarattı. Ardından önergenin görüşüldüğü mecliste tartışma çıkması üzerine, Özcan bu sefer de AK Partili üyelere çay fırlattı.

Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, AK Partili üyeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şikayet edeceğini söylediği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Çay atmak suçsa Cumhurbaşkanı niye halka çay atıyor? Niye yangınzedelere atıyor, niye selzedelere atıyor? Cumhurbaşkanı hakaret mi ediyor insanlara? Cumhurbaşkanımıza 'hakaret mi ediyorsun diyorsun' halka?

Seni şikayet ediyorum Cumhurbaşkanımıza. Kamuran (Avcı) çay attım diye kızdı. Çay atmak saygısızlıkmış! Sayın Cumhurbaşkanım lütfen Kamuran Bey'e (Kamuran Avcı) haddini bildiriniz"

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir