Selvi'den Kılıçdaroğlu ve Akşener’e: Cumhurbaşkanı için o sıfatları kullanmak yakışmadı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasının ardından Akşener ve Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'ın yanıtına yaptıkları yakıştırmalar için “Erdoğan’dan nefret edebilirsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı için o sıfatları kullanmak yakışmadı” yorumunu yaptı.

Selvi'den Kılıçdaroğlu ve Akşener’e: Cumhurbaşkanı için o sıfatları kullanmak yakışmadı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet tarafından “ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasının ardından yeterli yanıtı veremediği”  gerekçesiyle gelen eleştirilerin “hoş olmadığı” görüşünü savundu.

Selvi, bugünkü köşe yazısının “Kılıçdaroğlu ve Akşener’in benzetmesi hoş olmadı” kısmında Erdoğan ile Biden’ın yaptığı görüşmeyi kaleme aldı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’la telefon görüşmesinde gereken yanıtı verdi” iddiasını dile getiren Selvi, muhalefete şu eleştirileri yöneltti:

Biden’a rest çekilecekse, had bildirilecekse, “One Minute” denilecekse bunu en iyi yapacak lider Erdoğan’dır. Ama köprülerin atılması bu aşamada neye yarar?

Muhalefetin Erdoğan’ı eleştirmesini anlayabilirim.

Ama Kılıçdaroğlu’nun “kedi gibi bir miyavlama” benzetmesini, Meral Akşener’in “minnoş” demesini doğru bulmuyorum. Şık olmadı. Erdoğan’dan nefret edebilirsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı için o sıfatları kullanmak yakışmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir