MetroPOLL'den dikkat çeken anket - MHP'li seçmenin AK Parti tavrı

MetroPOLL Araştırma'nın Ağustos anketine göre MHP'li seçmenin yüzde 35,6'sı AK Parti ile yapılan ittifaktan memnun değil. Millet İttifakında ise Saadet seçmeninin yarı yarıya memnuniyeti dikkat çekti.

MetroPOLL'den dikkat çeken anket - MHP'li seçmenin AK Parti tavrı

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar, Cumhur ve Millet İttifakı bileşenlerinin memnuniyetlerine yönelik yaptıkları araştırmanın sonucunu paylaştı. Türkiye'nin Nabzı Ağustos 2021 araştırmasında yer alan anketten dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. 

"İttifak Memnuniyeti" başlıklı araştırmada Cumhur İttifakı için MHP'li seçmenlerin yüzde 63,8'i AK Parti ile ittifaktan memnunken, AK Partili seçmenin ise yüzde 73,9'u MHP ile ittifaktan memnun. Memnun olmayanların oranı MHP'de yüzde 35,6 , AK Parti'de ise bu oran yüzde 22,1.

MİLLET'TE SAADET SONUCU 

Aynı ankete göre, Millet İttifakı'nda ise CHP'li seçmenlerin yüzde 84,5'i İYİ Parti ile ittifaktan memnunken, İYİ Partili seçmenlerin ise yüzde 74,5'i CHP ile ittifaktan memnun. Memnun olmayanların oranı CHP'de yüzde 11,1 iken, İYİ Parti'de ise yüzde 19,9.

Öte yandan Saadet Partili seçmenlerin yüzde 52,3'ü CHP ve İYİ Parti ile ittifaktan memnunken, yüzde 47,7'si memnun değil.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir