Haberlobi - Haber Servisi // Trabzonspor'un İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlediği şampiyonluk kutlamaları dünyanın dört bir yanında yankılandı.

Resmi rakamlara göre 350 bin, resmi olmayan rakamlara göre 400-500 bin kişi saatlerce coşkuyla eğlendi. Işık şovları ve müzik eğlenceleri ile sona eren kutlamalardan bir kişinin daih burnu bile kanamadı.

Bu kutlamalara yakından şahit olan ve sahnede yer alan Selçuk Balcı, Haberlobi'ye duygularını aktardı.

Trabzonspor'un Karadeniz'in ortak değeri olduğunu vurgulayan Balcı, "Siyasetten ayrılan insanlar bile kendi bölgesinin takımı Trabzonspor şampiyon olduğunda o gururu hep bir arada yaşayabiliyor. Bu da memleket sevdasının, siyasetin üstünde olduğunu bizlere gösteriyor." dedi.

selçuk-balcı-1000x700

"Trabzonsporlar'ın yaptığı bir duruştur"
"Yanılmıyorsam, resmi rakamlara göre 350 bin kişi oradaydı. Dünyada bu kadar insan toplanıp da tatsız tek bir olayın yaşanmaması nadiren görülen bir durumdur. Trabzonsporlular, bunu önce Trabzon'da daha sonra İstanbul'da yaptı. Onca söylenen sözlere, atılan laflara hiç itibar etmediler, umursamadılar. İşte bu bir duruştur. Bu insanlığın yanında bir duruştur. Hoşgörünün sevincin yanında bir oluştur.

"O gece sanki onlardan biriydim"
Selçuk Balcı sözlerini şöyle tamamladı:

"Trabzonspor taraftarı ile beraber olmak, onlarla şampiyonluk kutlamak ve onların mutluluklarını paylaşmak çok güzeldi. O anları bana yaşattıkları için hepsine teşekkür ederim. O gece sahnedeyken sanki onlardan biriydim"

grande