AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

HAYATIMIZIN SANATKÂRIDIR

Çebi açıklamasında eğitim-öğretim sisteminin temel unsuru öğretmenin toplumda her zaman ayrıcalıklı bir yeri olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi: “Öğretmen, milletimizi millet yapan manevi değerlerin, özümüzü tarif eden inancımızın faziletli bir temsilcisidir. Her şeyden evvel öğretmen hayatımızın sanatkârıdır. O, en doğru, en güzel hayat örneğini yapar, hazırlar, bize sunar; biz yaşarız. 

ÖĞRETMENLİK SEVGİ İŞİDİR

Öğretmen geçeceği yol bütün engellerle örtülü olduğu halde, buna tahammül etmesini bilen, tahammül etmesini seven bir idealisttir. Öğretmenlik sevgi işidir, ruh sevgisidir. Ruhun ulvî olan isteklerine nefsinden her şeyi feda eden sevginin, ferdi ulaştırdığı örnek insan mertebesidir. Öğretmen hepimizin her an muhtaç olduğu doktordur.

ÖZEL BİR MESLEĞİ İCRA EDİYORLAR

Medeniyetimizin kökeninde hadis-i şerifte de buyrulduğu gibi beşikten mezara kadar ilim öğrenmek gibi kutsi bir anlayış yatmaktadır. Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, millî ve manevî değerlerimizi öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimiz, bedeli hiçbir maddî karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve özel bir mesleği icra etmektedir.

DAİMA HATIRLAMALIYIZ

Öğretmenlerimize sadece insani açıdan değil, ilaveten bir de gönül borcumuz vardır. Öğrendiğimiz her bir harfin bedelinin ise, kırk yıl kölelikle eşdeğer olduğunu her daim hatırlamamız gerekiyor.

KUTLU OLSUN

Bu vesileyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.”