AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, sözde Ermeni Soykırımınının tanınması için TBMM’ne kanun teklifi veren HDP’li Millevtevkili Garo Paylan’a sert tepki gösterdi. Tarih sayfalarının iddialara sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Çebi, “Alçak, adi, çukur ağızlı Ermeni uşağı Garo Paylan derhal meclisten gönderilmeli, vatandaşlıktan çıkarılmalı, kimlik kartına Ermeni uşağı yazdırılmalıdır.” dedi.

Çebi her yılın 24 Nisan günü Ermeni sevdalı hain ittifak girişiminin benzer açıklama ve girişimlerde bulunduğuna vurgu yaparak “terör sevici, parti görünümündeki kanlı şebeke HDP’nin milletvekili sözde Ermeni Soykırımı kanun teklifi ile hainliklerine bir yenisini daha eklemiştir. Tarihi ve hukuki dayanaklardan tamamen uzak, asılsız iddialarla oluşturulmuş kanun teklifini şiddetle kınıyorum, reddediyorum.

KİMYALARI BOZULDU
Anlaşılan o ki, Karabağ destanı Ermeni uşağı Garo Payan’ın zoruna gitmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin topladığı PKK leşleri kimyasını bozmuş, alçaklık genetiğine işlemiş. Gazi Meclisimizin derhal bu merkeplerden kurtarılmalıdır. Süreci dikkatle takip ediyoruz. ” ifadelerine yer verdi.

ŞANLI TARİHİMİZ TERTEMİZDİR
HDP’li Garo Paylan’ın girişiminin aynı zamanda bir provokasyon amacı taşıdığını söyleyen Çebi, şöyle devam etti: “Sözde iddialara karşı tarih sayfaları ve arşiv sonuna kadar açıktır. Şanlı tarihimizin herhangi bir döneminde mahcup olacağımız, yüzümüzün kızaracağı, başımızı öne eğecek bir suçun, bir vahşetin tarafı olmadık. Gerçekleri tarih sayfalarında arama yerine hain emelleriyle oluşturdukları kurguda arayan kirli zihniyet iyi bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti her daim hainlere gereken cevabı vermiştir, bundan sonra da vermeye devam edecektir.” 

GERÇEKLER SAKLANAMAZ
Lobilerin oyuncağı, Ermeni diasporasının tutsağı HDP’li vekilinin Gazi Meclis çatısı altındaki girişimi siyasi ahlaksızlık olarak nitelendiren Çebi şunları söyledi: “Anadolu’da Müslüman Türk kanı döken zalimlerin ne idüğü belirsiz torunları masumluk yarışına girmiş, akıttıkları kanı unutmuş, ahlaksız bir teklifle şanlı ecdadımıza iftira atmaktadır. Tasması dış mihraklar ve Türkiye düşmanı lobilerin elinde olan, hainlikte sınırları tanımayan müfteriler gerçekleri asla saklayamaz.  Sözde soykırım lobisini ve arkasındaki sabotaj şebekesini lanetliyorum.”