O görüntülere Fahrettin Koca da gülüp geçti

Fahrettin Koca, otobüs terminalinde kurulan mobil aşı biriminde "Sinovac ve Biontech" diye bağıran sağlık görevlisi hakkında açıklama yaptı.

Kütahya'da otobüs terminalinde kurulan mobil aşı biriminde çalışan bir sağlık görevlisi "Sinovac ve Biontech"  diye bağırıp yolcuları aşı olmaya davet etmesi; vatandaşları güldürmüştü.

Stand önünde bir kişi tarafından kaydedilen görüntüler sosyal medya da yayılınca; Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yayınlayarak, sağlık görevlisi hakkında soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Kütahya İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kütahya otobüs terminali aşı uygulama merkezindeki görevli sağlık personelinin, bulundukları ortamda otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonu ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlandığı görülmüştür. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personelle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir." ifadeleri kullanılmıştı.

Fahrettin Koca güldü geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sağlık görevlisinin soruşturma geçirecek bir durumu olmadığı belirterek, "Kütahya'da otogarda görevli bir sağlık personelimiz mizahi bir tavırla vatandaşlarımızı aşıya davet ediyordu. Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur. Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok. Ancak aşıyı hepimiz ciddiye almak zorundayız." ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir