Covid hastası ölümden döndü

COVID Sonrası Oksijene Bağımlı Hasta, KTÜ Farabi Hastanesi’nde sağlığına kavuştu

Covid hastası ölümden döndü

KTÜ Farabi Hastanesi’ne başvuran 57 yaşındaki Hatice Dinç, geçirmiş olduğu COVID-19 enfeksiyonundan sonra oksijen tüpüne bağımlı bir hayat sürdürmekteydi. COVID-19 enfeksiyonunu ağır geçirmiş olan hastaya “pulmoner fibrozis” (akciğerlerdeki hava kesecikleri olan alveol duvarlarının kalınlaşıp sertleşmesi) dolayısıyla Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye başlandı.

Dr. Öğr. Üyesi Hanife Baykal Şahin yönetimindeki ekip tarafından Kol Ergometre ve Bisiklet Ergometre tedavisi ile birlikte Aerobik Egzersiz Programı uygulanan hasta, oksijen bağımlılığından kurtuldu. Solunum egzersizleri ve ev egzersizi gibi ilave pek çok aşamayı içeren tedavi süreci, her hastaya özel olarak planlanıp uygulanmaktadır. KTÜ Farabi Hastanesi’ne tekerlekli sandalye ve oksijen tüpü takviyesiyle gelen hasta, tedavisine artık yardım almadan rahatlıkla gidip gelebilmektedir.

KTÜ Farabi Hastanesi bünyesine yakın zamanda kazandırılan Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Merkezi hem bölge illerimizden gelen hastalara hem de uluslararası pek çok hastaya şifa dağıtmaya devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir