Bülbül Trabzon'un hala demiryolu meselesini çözemediğini belirterek, "Samsun Sarp Demir yolunu savunanlarla Erzincan Trabzon demiryolunun öncelikli olması gereken olduğunu söyleyenler konuya çok farklı bakıyor. Bugün bizim amacımız Trabzon'un Dünya Ticaret ağına bağlanmasıdır. Orta Asya'da üretilen ürünlerin Avrupa'ya tüketim pazarına giderken güvenli bir liman bulması gerekiyor. Bunun da Basra Körfezi bağlantılı olması şart. Samsun Sarp Demiryolunu savunanlar meseleye farklı bakıyor. Samsun Sarp yapılarak yük taşımacılığında Trabzon fayda sağlayacak dediğin zaman sorarım Trabzon'da, Karadeniz'de ne üretildi bu zamana kadar da demiryolu ile gitmesi gerekiyor? Bir çayımız bir fındığımız var hangisini  deniz yoluyla gönderiyoruz? Bizim amacımız dünyada üretilenlerin tüketim bölgesine giderken Trabzon'un bir merkez hürriyetine kavuşmasıdır" dedi.

DEMİRYOLU EKONOMİK KRİZ NEDENİYLE ARKA PLANA ATILDI !

Bülbül yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bölgemize yapılan yatırımların demir yolu ile desteklenmesi gerektiğini bütün Trabzon kamuoyu ve ilgili kurum kuruluşlar, sivil toplum örgütleri kamu kurumları biliyor bunun farkındalar. Yatırım Adası Rize'de yapılmakta olan lojistik merkezin çinde bulunduğu hata demiryolu bağlanmalı. Ancak bugün ülkenin mali sıkıntısından dolayı şu an biraz demiryolu projesi arka plana atıldı. Trabzon Erzincan demiryolu ile sadece Erzincan'a bağlanmak değil bu demiryolu ile Bafra körfezine, Akdenize bağlanmak gerekiyor. Biz Trabzon-Erzincan demiryolunu ülkenin ticaretini canlandıracak proje olduğu için savunuyoruz. Biz kentimizin İpek yolu'nun yüzyıllar boyunca güvenli liman kenti olan Trabzonumuzun şu anda yine ticaret hattında bir liman kenti olmasını savunuyoruz"

SAMSUN SARP ÖNCELİKLİ DEĞİL BU BİLİNMELİ !

Avrupa Geleneksel Wushu Şampiyonasına Katılacak olan Milli sporcular Forum Trabzon'da Avrupa Geleneksel Wushu Şampiyonasına Katılacak olan Milli sporcular Forum Trabzon'da

"Samsun Sarp demiryolu öncelikli değil bunun bilinmesi ve kabul edilmesi gerekiyor. Gürcistan'a 20 yıldır dosya gönderilmiş biz yapalım 80 kilometre Gürcistan'daki demiryoluna bağlanalım demişiz. Gürcistan bunu kabul etmemiş. Gürcistan ikinci, üçüncü limanlarını yapmış. Bizim Samsun Sarp'la gidecek olan çay ve fındıktır gelecek olan da tüketime yönelik olacaktır. Diyelim ki Samsun Sarp'la Gürcistan müsaade etti ona bağlandık. O zaman bunun Trabzon'a gelmesinin bir mantığı yok. Trabzon'un en yakın yerde ticari bir liman olması, Transatlantik'e bağlanan güvenilir bir liman olması, ticaret yapması, bölgenin kalkınması bizim istediğimiz budur. Bu anlamda da en fizibil çıkan Trabzon-Erzincan demiryoludur"

ÖNCE ÇORBA MI İÇECEĞİZ BAKLAVA MI YİYECEĞİZ?!

"Erzincan Gümüşhane Trabzon Rize lojistik merkez demiryoluna bağlanmak zorunda. Bundan Trabzon Rize bütün Doğu Karadeniz Bölgesi faydalanacaktır. Bizim Trabzon-Erzincan Demiryolu Platformu olarak ortaya koymaya çalıştığımız vizyon buna yöneliktir. Önceliği doğru belirlememiz gerekiyor önce çorba mı içeceğiz önce baklava mı yiyeceğiz. Her şeyin bir sırası silsilesi var" dedi.