Mal sahibi 2 bin lira kira aldığı evin kirasını 8-10 bin civarına yükseltmek istedi. Kiracısı ‘yüzde 25 zam yaparım evden çıkaramazsınız’ deyince site yöneticisi yeğenini gönderdi. Kiracı yine itiraz edince yeğeni kiracının boğazını keserek öldürdü. 

Olay bu akşam saatlerinde Rize merkez Paşakuyu Mahallesi Pembe Köşk önünde meydana geldi. 

İKNA ETMEK İÇİN YEĞENİNİ GÖNDERDİ

Giresun'da fındık işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 1 ölü, 13 yaralı Giresun'da fındık işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 1 ölü, 13 yaralı

Nişanlı olan ve düğününü bekleyen Halil İbrahim Ak (25) iddiaya göre ev sahibine 2 bin lira kira veriyordu. Ev sahibi ise 8-10 bin civarında zam yapmak istedi. Buna itiraz eden Ak’ı ikna etmek için site yöneticisi ve yeğeni olan Mücahit K.(27)’yı gönderdi.

BIÇAĞI DEFALARCA SAPLADI 

Kiracı genç Halil İbrahim Ak 2 arkadaşıyla site yöneticisiyle tartışmaya başladı. Mücahit K. tartışmanın büyümesi üzerine yanında getirdiği bıçakla hem Ak’ın boğazına hemde yanındaki arkadaşlarına sapladı. 

BIÇAK OLAY YERİNDE ALINDI

Kiracı genç Halil İbrahim Ak olay yerinde kanlar içinde hayatını kaybetti arkadaşları ise yaralandı. Rize Emniyeti Cinayet Büro Amirliği katil zanlısı Mücahit K’yı olay yerinde kaçamadan yakaladı ve gözaltına aldı. Olayda kullandığı bıçakta delil olarak adli emanete koyuldu. Polis soruşturması sürüyor.