Haberlobi - Haber Servisi // Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu merak ediliyor... Rasim Kaan Aytoğu kimdir, nerelidir, ne iş yapar, hangi siyasi partilidir, evli midir? İşte hakkındaki detaylar...

1961 yılında İzmir'in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelen Rasim Kaan Aytoğu, ilk ve orta öğrenimini doğduğu ilçede liseyi ise İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır.

Eğitim hayatı - Hangi okullarda okumuştur?
1982 yılında ABD'de University of Illinois'da Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. 1985'te ise aynı üniversiteden Endüstri Yüksek Mühendisliği'nden şeref listesinde başarı ile mezun oldu.

1988 yılında Başbakanlık tarafından gönderildiği Harvard Üniversitesi'nde ABD İşletme Programı'nı, 1989 yılında da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından gönderildiği Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü'nde Kamu Yönetimi ve Uluslararası Finansman Programı'nı tamamladı. 1994'te ise Pacific Western Üniversitesi'nin Finans doktorasını tamamladı.

Kariyer hayatı - Hangi işlerde çalışmıştır?
T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda 1988-89 yılları arasında Planlama Uzmanı, 1990-93 yılları arasında Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP) Direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

1994-96 yılları arasında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde öğretim üyesi olarak çalışan Aytoğu, 1996-98 yılları arasında İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır.

1995-99 yılları arasında İstanbul Altın Borsası kurucu Genel Sekreterliği yapan Aytoğu, 1997-98 yılları arasında Başbakanlığı başmüşavirliği, 2002-2003 yılları arasında İBB İştirakler Daire Başkanlığı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAŞ ve KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığı, yönetim kurulu başkan vekilliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

2004-2005 yılları arasında İstanbul'da Global Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Müşavirlik Şirketi'nde CEO'luk, 2005 ve 2010 yılları arasında Dubai'de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu'nda İcra Kurulu Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, 2010 ve 2012 yılları arasında Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding'te Finansman Grup Başkanı (CFO) ve yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdi.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda yönetim kurulu üyeliği ve Kiler Holding Şirketler Grubu'nda Finansman Grup Başkanı (CFO) görevinliği yürütüyor.

Yurtdışında birçok ülkede yabancı dille seminerler veren Rasim Kaan Aytoğu, iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Siyasi hayatı
AK Parti'li olarak bilinen Rasim Kaan Aytoğu, İzmir 2. bölge milletvekili adayı olmuştu.

FWMGzRbXgAA7znU

Rasim Kaan Aytoğu evli mi? - Özel Hayatı
Rasim Kaan Aytoğu evli ve bir çocuk babasıdır.