Ulusal Fındık Konseyi Başkanı'na tepki: Fındık fiyatı 30 TL olmalı

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Aslantürk'ün fındık fiyatı için 25 TL fiyat beklediklerini açıklamasında UFK Üyesi olan Arslan Soydan’dan tepki geldi. Soydan, "fındık fiyatı en az 30 TL olmalı" dedi.

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı'na tepki: Fındık fiyatı 30 TL olmalı

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Başkanı Sebahattin Aslantürk’ün '800 bin ton rekolte ve 25 TL fiyat bekledikleri' açıklamasına tepki geldi. UFK Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, UFK Başkanı Aslantürk’ün açıklamasına tepki göstererek fındıkta olması gereken fiyatın 30 TL civarı olduğunu söyledi.

"FINDIK 30 TL OLMALI, BU DA MAKUL FİYAT"

Ordu'nun yerel gazetesi Ordu Olay'dan Kaan Özel'e açıklamalarda bulunan Soydan, "Aslında bu günlerde fiyat telaffuz etmek doğru değil. Fiyat telaffuz eden doğrusunu yapmamış. Ancak madem telaffuz edilmiş biz de hakikatleri söylemek durumundayız." dedi.

Girdi ürünlerine gelen zamma bakılması gerektiğini belirten Soydan, şöyle konuştu:

"Fındığa önceki sene yüzde 30 üzerinde yapılan zam, bu sene TMO tarafından hububat ürünlerine verilen zam ayrıca başta gübre olmak üzerine girdi fiyatlarına gelen zam göz ününde bulundurulduğunda fındığın fiyatının en az 30 TL civarında olması gerektiği ortaya çıkıyor. Bu zaten makul bir fiyat. Üreticinin de kabul edeceği bir fiyat. Bu ihracatı olumsuz etkileyecek bir fiyat da değil."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir