Süper Lig tarihine adını yazdıran yabancı oyuncuların başında gelen Anthony Nwakaeme, Trabzonspor'un şampiyonluğunda başrolü oynamıştı.

Bordo-mavili ekipte gösterdiği performansla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin gönlüne giren yıldız futbolcu, o sezon gelen şampiyonluğun baş mimarı oldu. Trabzonspor formasıyla toplamda 145 maça çıkan Nijeryalı kanat oyuncusu, 47 gol ve 40 asistle oynadı.

6402e81380a03227ec40ca6d

21/22 sezonunda gelen şampiyonluğun ardından takımdan ayrılan Nwakeme hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Trabzonspor'la yeni sözleşme konusunda anlaşan ancak imzadan son anda vazgeçen Anthony Nwakaeme, başta Galatasaray olmak üzere Hull City de dahil birçok takımın kapısından dönmüştü.

21/22 sezonunda gelen şampiyonluğun ardından takımdan ayrılan Nwakeme hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Trabzonspor'la yeni sözleşme konusunda anlaşan ancak imzadan son anda vazgeçen Anthony Nwakaeme, başta Galatasaray olmak üzere Hull City de dahil birçok takımın kapısından dönmüştü

Başarılı futbolcu bu gelişmelerin ardından sürpriz bir şekilde Suudi Arabistan'ın yolunu tutmuştu.

İlerleyen haftalarda Al-Fayha'da mutsuz olduğu ve ülkeden ayrılacağı haberleri basına yansıyan Anthony Nwakaeme, bir kez daha Süper Lig devlerine yazılmıştı. Söz konusu iddialar bir türlü somut hamleye dönüşmeyince başarılı futbolcu Al-Fayha'da kaldı.

6402e96480a03227ec40ca7d

Buna karşın genel kanının aksine Anthony Nwakaeme'nin Suudi Arabistan'da mutlu olduğu belirtildi. Öyle ki 33 yaşındaki futbolcu kariyerinin son imzasını atmaya hazırlanıyor.

Anthony Nwakaeme, Al-Fayha ile sözleşmesini uzatmak üzere. Suudi Arabistan temsilcisiyle 2024 yılına kadar kontratı bulunan Anthony Nwakaeme2,5 yıllık yeni mukavele konusunda takımıyla anlaştı.

Nwakaeme 36 yaşına kadar geçerli yeni sözleşmeyi imzalayacak ve profesyonel futbolculuk kariyerini Al-Fayha'da tamamlayacak. Suudi Arabistan liginde bu sezon 12 maça çıkan Anthony Nwakaeme 6 gol, 3 asistlik katkı verdi