Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor'da, Başkan Ahmet Ağaoğlu kulübe en az 1 milyar TL gelir getirecek şampiyonluk anıtı yaptıracağını açıklamıştı. Anıta ismini yazdırmak isteyen bin kişinin her birinden en az 1 milyon TL'yi kasasına koymayı hedefleyen Ağaoğlu'nun çağrısına eski yönetici Nevzat Aydın kulak verdi. Aydın, Trabzonspor'a 5 milyon TL bağış yaptı. Aydın'ın bu bağışının hemen ardından Nevzat Kaya da Fırtına'ya 5 milyon TL'lik bağış yaptı.

Trabzonspor 'da Başkan Ahmet AğaoğluSüper Lig şampiyonluğunun ardından flaş bir proje başlatmış ve kulübe en az 1 milyar TL kazandıracak şampiyonluk anıtı yaptıracağını açıklamıştı. Bordo-Mavililer'in patronu bu şampiyonluk anıtına kendi ya da şirketinin ismini 1 milyon TL karşılığında yazdıracak bin (1000) taraftar aradıklarını duyurmuştu.

Bu projeye ilk olarak Başkan Ahmet Ağaoğlu kendisi katılırken, ardından Ertuğrul Doğan, Yalçın Orhan, Esat Emanet, Şemsetdin Hancı destek olmuştu. 

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada anıta ismini yazdıracak bir diğer isim de eski yönetici Nevzat Aydın oldu. Fırtına'dan yapılan paylaşımda, "Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun çağrısına kulak vererek 5 milyon liralık bağış ile Kupa Anıtı’na adını yazdıran Sayın Nevzat Aydın’a teşekkür ederiz" denildi. 

İşte Trabzonspor bu paylaşımla Nevzat Aydın'ın dev bağışını duyurdu:

Nevzat Aydın için yapılan bu paylaşımdan yaklaşık yarım saat sonra Nevzat Kaya için de bir paylaşım yapıldı. Kaya'nın da şampiyonluk anıtı için 5 milyon TL bağışladığı kaydedildi.

Gözden kaçırmayın

Adana'da Mario Balotelli şov: 7-0 Adana'da Mario Balotelli şov: 7-0