Yeni hocasıyla yükselişe geçen Trabzonspor, yarınki Galatasaray derbisinde hem galibiyet serisini sürdürmek hem de teknik direktörü Abdullah Avcı yönetimindeki ilk büyük maçından zaferle ayrılmak amacında. 

Bordomavililer, derbiyi kazanıp İstanbul takımları karşısında kötü gidişatına son vermek istiyor. Avcı yönetiminde oynadığı 6 lig maçında 4 galibiyet, 2 beraberlik alarak yenilgi yüzü görmeyen Fırtına, bu sezon geride kalan 14 haftadaki 4 mağlubiyetini de İstanbul takımları karşısında aldı.

Tüm planları 3 puan üzerine yapan Avcı, beraberlik ihtimalini bile düşünmezken, oyuncularına da aynı motivasyonu aşılıyor.

 

SONUNA KADAR YARIŞTA VARIZ


Galatasaray'ın oynadığı son maçları izleyen Avcı, rakibin zayıf olduğu noktalar üzerinden talebelerini uyarıyor. İdmanlarda sık sık çalışmayı kesip oyunculara yapacaklarını anlatan tecrübeli teknik adam,

"Biz yarışta tekrar varız; sonuna kadar da olacağız. Galatasaray sınavı gücümüzü göstermek için bir fırsat, bu fırsatı kullanın. Derbiler 6 puanlık maçlardır. Sadece galibiyeti düşünün. Başka bir ihtimal yok" sözleriyle oyuncuları hırslandırıyor. Avcı'nın ayrıca antrenman sonrası bazı isimlerle bire bir görüşüp motivasyon konuşmaları yaptığı da gelen haberler arasında.