Haberlobi - Haber Servisi // İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat Belediyesi'nin turizm sezonunda esnaf ve vatandaşları mağdur ettiğini belirtti.

Yazılı bir açıklamada bulunan Başkan Mısır, ilçenin turizm sezonunda inşaatlarla adeta 'şantiye alanına' döndüğünü ve diğer ilçelerin gerisinde kaldığını ifade etti.

Mustafa Mısır'ın açıklamaları şu şekilde:

"Akçaabat diğer ilçelerin gerisinde kaldı"
Akçaabat turizm sezonun tam ortasında şantiye alanına döndü. İlçemizin birçok eksiği yıllardır bilinmesine karşın, plansızlık ve öngörüsüzlükten dolayı maalesef sınıfta kalmıştır. Trabzon genelinde Ortahisar ve Yomra ilçelerinin gerisinde kalmasının sebeplerinden bir tanesi de budur.

"Sokakların yürünemez, araçlarla gidilemez halde"
İki yıl pandemi döneminde ve günlerdir sürer sokağa çıkma yasaklarında yapılması gereken ivedi dokunuşlar ve tadilatlar ertelenerek halkımızın ve özellikle esnafımızın en çok mağdurluk yaşadığı pandemi sürecinden sonra dört gözle beklediği 3 aylık turizm sezonunun tam ortasında ilçemizin sokakları yürünemez araçlarla gidilemez şantiye alanına dönüştürmek üzülerek söylüyorum ki plansızlık ve öngörüsüzlük olarak nitelendiriyorum.

mustafa-mısır-1000x700

"Sokakta Survivor yarışmacıları gibi yürünüyor"
Elbette ki son 15 yıldır ilçemizi ilerletmek, geliştirmek adına hiçbir  hiçbir şeyin yapılmadığı gibi son seçimlerde iktidar belediyesi avantajını kullanan yöneticiler geçen bu üç sene boyunca maalesef iktidarın hiçbir gücünden yararlanamamış bir cami avlusu bir millet bahçesi Bir de dolgu alanı ile vatandaşımızın gözü boyamaya çalışmıştır. Sokaklarda arabayla ilerlemek mümkün olmadığı gibi yayaların yürümesi ise survivor'daki yarışmacılar niteliğindedir.

"Parkelerde çökmeler gözlendi"
Daha yeni yapılan bazı sokaklardaki parke döşemelerinin daha üzerinden hafta geçmesine rağmen çökmeler oluştuğu gözlemlenmiştir. Ve bu sokaklarda elektrik hatların yer altına alınması sağlanmamış birkaç zaman sonra bu elektrik hatların yer altına alınmak için şimdi yapılan bu çalışmaların hepi olacağını hep birlikte göreceğiz. İlçemizin sahil yolunu özellikle Kavaklı ile Trabzon üniversitesi kavşağı kısmı yıllardır bitmeyen bir çile iken yaz sezonuna girmeden önce hatırlatmamıza rağmen hiçbir çalışma yapılmamış yine her zamanki gibi çile kuyrukları başlamıştır.

"Hiçbir altyapı çalışması yapılmadı"
İlçemizin turizm sektöründen alması gereken payı arttırabilmek adına ne yaylalarımızda ne şehir içinde ve sahilde ve de orta mahallemiz de hiçbir altyapı çalışması yapılmamıştır. Doğu ilçelerin sahilden 15 km yukarılara kadar yollarla genişliği ve bakımlılığını gördükçe ilçemizin merkez mahallelerindeki içler acısı dar ve bakımsız yollarımız içimizi acıtmaktadır. Akçaabat halkı olarak bunları hak etmiyoruz.