Haberlobi - Haber Servisi // AK Parti Trabzon İl Teşkilatı Bayramlaşma Programı, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Programa katılan Murat Zorluoğlu, Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamalarının şehre yakışır şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Murat Zorluoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Taraflı, tarafsız Türkiye’de herkes Trabzonspor’un bu sene gerek oynadığı futbol ile gerek taraftarları, gerek şehri ile gerek yönetimi ile şampiyonluğu hak ettiğine kanaat getirdi. Trabzonspor bu şehrin en önemli değeri, en büyük marka değeri. Tabi kutlamalar da Trabzon’a yakışır bir şekilde oldu. Sadece Trabzon’da değil sadece Türkiye’de de değil uluslararası alanda çok ses getiren çok büyük bir kutlama organizasyonu gerçekleştirdik. Böyle bir marka değeriniz olduğunda güzel bir organizasyon ile bunu ulusal ve uluslararası alanda şehrinizin faydasına olacak şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Cumartesi gecesi bu meydanda 100 binin üzerinde taraftarımız eğlendi. Sadece burada değil şehrin bütün meydanlarında, caddelerinde, sokaklarında, 15 ilçenin tamamında kutlamalar yapıldı. Bu kutlamalara herkes katıldı. Çocuğundan gencine, kadınından yaşlısına her kesimden insan katıldı. Bütün bu kutlamalar sırasında bir tek kişinin burnu kanamadı. Silahlar patlamadı. Hoşgörü içerisinde çok büyük bir coşku içerisinde bütün dünyaya örnek olacak bir kutlamayı bu şehir gerçekleştirdi. Ben şehrimizle gurur duyuyorum. Uluslararası alanda da birçok kuruluş bizim bu kutlamamızın görüntülerini paylaştı. Trabzon’umuzun tanıtıma çok büyük bir fayda sağladı. FIFA bile milyonlarca insanın görüntülediği paylaşımı yaptı. Takımımıza, futbolcularımıza, yönetimimize şükranlarımı sunuyorum. Hiçbir taşkınlığa meydan vermeden birbirine sarılarak bu şampiyonluğu kutladıkları ve tüm Türkiye’ye Trabzon’un ne olduğunu bir kez daha gösterdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzonspor ile çok daha güzel organizasyonlar yapacaklarını dile getiren Başkan Zorluoğlu, “İnsanlarımız pandemi sürecinde bu tür etkinliklere hasret kalmışlar, susamışlar. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha güzellerini yapmak üzere aldığımız yorumlar bizi cesaretlendiriyor. Trabzon inşallah çok daha güzellerini yapacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bizde buna önderlik yapmaya devam edeceğiz. Kutlamalara biz çok erken başladık. Bizim son 10 maçtır maç öncesi ve sonrası bu tarz organizasyonları küçük küçük yaptık. Bir taraftan bizim DJ’lerimiz bir taraftan taraftarlarımız hazırlandı. Bu birden ortaya çıkmadı. Bir pratik yapıldı. Çok daha büyüklerini yapabiliriz. Kupa maçı olabilir veya öncesinde bir kutlama olabilir. Trabzonspor Kulübümüz ile çok daha güzel organizasyonlar yapacağız” ifadelerini kullandı.