Mecliste ilginç anlar: Başkan Çalık, Yılmaz'a böyle seslendi: 'Dönde gül cemalini görelim' Mecliste ilginç anlar: Başkan Çalık, Yılmaz'a böyle seslendi: 'Dönde gül cemalini görelim'

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Muhammet Erkan Sürmene’yi ziyaret etti.

Yerel seçim süreci hızla devam ederken, İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Muhammet Erkan çalışmalarına devam ediyor. 

Whatsapp Image 2024 02 21 At 12.06.00

Dün Sürmene’ye giden Erkan burada ilçe teşkilatı ve esnafı ziyaret etti. Yoğun ilgiyle karşılanan Erkan’a en büyük ilgi ise dar gelirli vatandaşlardan geliyor. Ülkenin içinde olduğu krizin en çok etkilediği şehirlerin başında Trabzon geliyor. Bu durum birçok vatandaşı çıkmaza soktu. Vatandaşlar Erkan’a bu noktada taleplerini iletiyor. Mevcut iktidara ise kesinlikle oy vermeyeceklerini dile getirerek, üçüncü yol seçeneğinin en doğru tercih olduğunu ve tercihlerini bu yönde kullanacaklarınıifade ediyorlar. Muhammet Erkan, Trabzon’un yaşamış olduğu sıkıntıları çok iyi bildiğini ve çözüm noktasında projeler ürettiğini ifade ederek, “Trabzon’un sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu noktada projelerimiz var. Özellikle istihdam, tarım ve hayvancılık alanında ciddi atılımlaryapacağız. Hemşehrilerimize rahat bir nefes aldıracağız. Biz öyle birileri gibi siyasi parti liderlerine ve Cumhurbaşkanına karşı değil, milletimize karşı sorumluyuz.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 21 At 12.06.00 (1)

“TERSANEYİ ARADIM AMA BULAMADIM”

Sürmene’nin yerel sorunlarına da değinen Muhammet Erkan,

“Sürmene’ye geldiğim andan itibaren iktidarın söz verdiği tersaneyi aramaya başladım. 5 bin kişinin istihdamının olacağı ve Sürmenelilerin işe alınacağına dair söz verilen tersaneyi gün boyunca aramama rağmen bulamadım.  Belki gözden kaçırmışımdır diye arkadaşlarıma sordum. Onlarda bulamadı. Bunu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. İktidar Sürmene’de verdiği hiçbir sözü tutmamış. İnşallah Selami Ateş başkanım ile birlikte Sürmene’yi hak ettiği noktaya taşıyacağız. Hem ilçe belediyesi hem büyükşehir belediye ortak bir çalışma ile yaşanabilir bir Sürmene inşa edeceğiz.  1 Nisan sabahı İYİ Parti’nin güneşi Sürmene’ye doğacak.” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 02 21 At 12.06.01

“HEDEFİMİZ İSTİHDAMI ARTTIRMAK”

İstihdamı artırmayı ve tarımı canlandırmaya hedeflediklerini dile getiren Erkan, “Milletimiz şu an perişan halde. Gittiğimiz her yerde insanlar ekonomik sıkıntılarını anlatıyor. Gelinen noktada insanların tencereleri kaynamıyor. Büyük bir çıkmaz var. Şehrimiz bu durumdan en çok etkilenen vilayetlerden birisi. Zaten pahalı bir şehirde yaşıyoruz. Kira, ulaşım, gıda vb. gibi giderler artık insanların maaşlarını aşıyor. Bu yüzden gençlerimiz Trabzon’dan ayrılıyor. Öncelikli hedefimiz bunun önüne geçmek. İstihdam alanlarını artırmak, tarımı tekrar canlandırmak.”

Whatsapp Image 2024 02 21 At 12.06.01 (1)