Haberlobi - Haber Servisi // ATV ekranlarının ilgi ile takip edilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te yine gündem yaratacak bir konu işleniyor. Müge Anlı'nın hazırlayıp sunduğu programda Amasya'da öldürülen Muhammet Burhan'ın katili araştırılıyor. Peki Muhammet Burhan'ı kim öldürdü? Muhammet Burhan cinayeti çözüldü mü? Muhammet Burhan olayı nedir? İşte tüm detaylar haberimizde...

İki çocuk babası 27 yaşındaki Muhammet Burhan, ikamet ettiği Amasya'nın Aksalur Köyü'nde bir akşam evden çıkıp gittiği Yeşilırmak Nehri kıyısında öldürüldü. Jandarma'nın yaptığı soruşturmanın ardından köyde yaşayan iki kişide tespit edilen barut izleri nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cinayetin katilleri olarak bilinen iki kişinin olay saatinde cinayetin işlendiği yerde olmadıklarını ispatlamasının ardından serbest kaldı.

muhammet-burhan-1

Cinayetin failleri araştırılıyor ancak Muhammet Burhan'ın dul kalan eşi Fatma Burhan'ın köyde yaşayanlar için iddia ettiği yasak aşk sözleri ise köyü karıştırdı. Fatma Burhan'ın eşi ölmeden önce evine yardıma gelen Selami Şen isimli şahısla yasak ilişki yaşaması ise şüpheleri üzerine çekti.

Olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen olayın çözülememesi ve jandarma karakolundaki bazı kişilerin olayın şüphelilerine bilgi sağladığı iddiaları konuşuldu. Bu iddiaların ardından dosyaya bakan jandarma karakolu değiştirildi. Bu gelişmenin ardından köyde yaşayan birçok kişinin ifadeleri yeniden alınmaya başlandı.

muhammet-burhan-cinayeti-1

Fatma Burhan cinayeti işledi şüphesi
Muhammet Burhan'ın eşi Fatma Burhan'ın yasak ilişkileri ve cinayet günü ile ilgili verdiği çelişkili ifadeler kendisini şüpheli durumuna düşürdü. Şuanda ailesinin yanında bulunan Fatma Burhan'ın son programlardaki üzgün ve korku dolu tavrı ise dikkatlerden kaçmadı.

selami-şen-fatma-burhan

Selami Şen şüphesi
Cinayetin tek şüphelisi Fatma Burhan değil. Aynı eve çalışmaya giden ve Muhammet Burhan'ın eşi Fatma Burhan ile yasak ilişki yaşayan Selami Şen, olayın en büyük şüphelileri arasında yer alıyor. Özellikle olay günü Muhammet Burhan'ın öldürüldüğü yerde görüldüğü iddiaları ve mesajlaşmaları cinayetin faili olabileceği iddialarını da beraberinde getiriyor.

Bu ikilinin yanı sıra Fatma Burhan'ın babasının programda söylediği iddia edilen sözler nedeni ile şüpheler daha da arttı. Cinayetin katili olabileceği konuşuluyor.

Muhammet Burhan cinayetinin katili kim, bulundu mu?
Müge Anlı'da olayın birkça gündür işlenmemesi cinayetle ilgili 'katil bulundu' iddilarını getiriyor. Konunun devredildiği jandarma komutanlığı olayla ilgili derinlemesine bir araştırma yapıyor ve soruşmasını yürütüyor. Soruşturmanın sürdüğü olayda katil henüz bulunamadı.

Olayla ilgili gelişme olduğunda sayfa güncellenecek.