Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünde ‘3 Boyutlu Kadastro Çalıştayı ve Haritacalık Müzesi’ törenle açıldı.

İŞİNİ GÜZEL YAP KAPTAN OL

Müzenin yapımını üstlenen Ali Haydar Baş törende yapığı konuşmada, “Ben harita mühendisiyim, şirketimin yönetim kurulu başkanlığını yapıyorum. Şirketimin genel müdürü de harita mühendisi. Bir harita mühendisi iş dünyasında başarılı olabilir. Bu çevredeki mühendislik birimlerimin hemen hemen çoğundan çalıştığımız ekip arkadaşımız var. Bu sizlerin ne mühendisi olduğunuza değil işinizi nasıl yaptığınıza bağlıdır. Eğer işinizi güzel yapabiliyorsanız takım kaptanı siz olabiliyorsunuz. Biz de bunun örneklerinden bir tanesiyiz. Çalışmak, gayret etmek, disiplinli ve azimli bir şekilde çağa ayak uydurarak çalışmak, her zaman başırıya götürür. Burada bu kürsüde olmamıza vesile olan tüm öğretim görevlilerimize, üniversite yönetimine ve bu organizasyonda bu binaya kalıcı bir eser kazandırmak noktasında bizlere fırsat veren herkese cani gönülden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

217272dd-b46d-4e5a-9004-89ef74542a0f

HER ZAMAN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU

KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı, Trabzon'da hayır işlerinde her zaman elini taşın altına koyan, Harita Mühendisliği Bölümü Mezunu iş insanı Ali Haydar Baş'a katkılarından ötürü teşekkür ederken, diğer bölümlerden mezun olan iş insanlarına da bu davranışın örnek olması gerektiğini ifade etti

EMRİNİZDEYİM DEDİ NE KADAR GURUR DUYSAK AZ

Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Mualla Yalçınkaya da eski haline nazaran çok güzel bir görünüme kavuşan Haritacılık Müzesi ve etrafındaki alanın yeniden düzenlenmesi adına Ali Haydar Baş'a katkılarından ötürü çok teşekkür ederek, “Buranın yapımı için Tapu Kadastro Bölge Müdürümüze gittiğimizde bizlere yol gösterici fikirler ve önemli katkılar sağladı. Ama yapımı için paraya ihtiyaç vardı. 

Biraz sıkıla utana mezunumuz öğrencimiz Ali Haydar Baş'ın yanına gittik, inanır mısınız bizi hiç konuşturmadı, bir şey dememize istememize fırsat vermeden 'Emrinizdeyiz, tüm ekibimizden ne isterseniz Ata Petrol İnşaat olarak, Ali Haydar Baş olarak hazırız' dedi. Kısa sürede buradaki inşaatı tamamlayarak bizlere teslim etti. Kendisi ile ne kadar gurur duysak azdır” ifadelerini kullandı. 

abd36f50-a99c-4d07-befc-0fdaf83cbee6

Trabzon'da sokak hayvanı için 'köpek-çakal' tartışmasında DNA talebi Trabzon'da sokak hayvanı için 'köpek-çakal' tartışmasında DNA talebi

TÖRENE KİMLER KATILDI?

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gençağa Pürçek, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan, TKGM Kadastro Daire Başkanı Mustafa Aslan, TKGM Harita Daire Başkanı İbrahim Cankurt, TKGM Bölge Müdürü Serkan Coşkun, Tapu ve Kadastro İl Müdürü Erdinç Eren, Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Süleyman Gün, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Baytar, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Prof. Dr. Ebru Çolak, ile çok sayıda eski mezun, öğretim görevlisi oda başkanı ve eğitimci ismin katıldığı programda ilk olarak Haritacılık Müzesi açılışı gerçekleştirdi. 

fe7855f2-9114-49d5-b9ab-e7beb940d00e

MÜZEDE NELER VAR?

Haritacılık Müzesi'nde mesleğe ve bölüme dair cihazlar, eserler, dev bir ışıklı dünya haritası ile bölümü anlatan önemli kitaplar yer aldı. 

Programın sonunda KTÜ Rektörü Çuvalcı tarafından iş insanı Ali Haydar Baş ile Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan'a, Haritacılık Müzesi'ne katkılarından ötürü teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler takdim etti.

6f75f4ec-a4ac-4db6-922b-6b6ddfe78e6d