Haberlobi - Haber Servisi // İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk ekranlarında yayınlanan Fatih Altaylı'nın programına katıldı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Akşener, 6'lı masadaki herkesin aday olma hakkının var olduğunu belirtirken; Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın olası adaylığına itirazı olmayacağını ifade etti.

İşte Meral Akşener'in o açıklamaları

'Kılıçdaroğlu aday olabilir...'
"Bu masanın oluşmasındaki teklif sahibi Kılıçdaroğlu'dur. 6'lı masayı toplayan o. Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı tarifi vardı. Ben ona katıldığımı ifade ettim. Benim söylediğim bir şey daha var, kazanacak bir aday olmalı. Kılıçdaroğlu'nun aday olma hakkı mevcut. Diğer liderlerin de mevcut. O masada bir tek kişi var o da benim, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda 'ben aday değilim' dedim. Aday değilim dediğim için pişman değilim."

akşener-habertürk

'Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na itirazımız olmaz...'
"İster Mansur Bey ister Ekrem Bey aday gösterilecekse biz varız, itirazımız yok. Dolayısıyla buradaki amaç şu, kazanmak. Aday olurlar olmazlar, bu insanların aday olmasını istemek başka bir şey, aday olmalarına dair bu insanların bir tutumunun olması başka bir şey. Bu iki arkadaşımızdan bahsediyorum. Biz de masaya bir aday getirebiliriz. CHP'li de olabilir. Söylemek istediğim şey şu, kazanmak önemli. Çok endişem var, Türkiye'de insanlar nefes alamıyor"