Marmaris'te Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda dün akşam saat 20:02'de başlayan yangını söndürmek için devletin tüm birimleri seferber olmuş durumda.

"Sabah gün ağardığında 20 tane helikopterimiz, 14 uçağımızla müdahaleye başlayacağız"
Yangının geldiği son nokta sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ortaya çıkarken yangına havadan da müdahaleler yapılıyor.

Bölgeye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte giden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise konuyla ilgili, "Sabah gün ağardığında 20 tane helikopterimiz, 14 uçağımızla müdahaleye başlayacağız. Bu arada gerek arazöz, gerek dozer ve iş makinesi başta olmak üzere çok sayıda aracımızla ve de  1600'ün üzerinde insan kaynaklarımızla müdahalemizi sürdürüyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

bakan-yangını-takip-ediyor

Bölgede havadan ve karadan çalışmalar devam ediyor
Gece boyunca karadan müdahale edilen yangına sabahın ilk saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlanırken ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

marmaris-yangını-1

Sabotaj ihtimali de araştırılıyor
İçişleri Bakanı Soylu da, bir gazetecinin sorusu üzerine, yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırmanın devam ettiğini söyledi.

Yangının sabotaj olduğu yönündeki iddialara ilişkin değerlendirme yapmanın erken olacağını dile getiren Soylu, "Bakanımızla geldikten sonra bir değerlendirme yaptık. Hem ormandaki arkadaşlarımız, hem emniyet ve jandarmamız bir değerlendirme yapıyorlar. Doğal sebeple mi, yoksa bir kamp sebebiyle mi çıktı, yoksa bir sabotaj mı var? Bütün bunları değerlendiriyorlar." ifadelerini kullandı.

marmaris-yangını-2

marmaris-yangını-4

marmaris-yangını-3