Emekliye ayrılan Marek Hamsik'in yerine üst düzey bir oyun aklı arayan Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica'nın ilk tercihi Serie B'de Parma forması giyen Arjantinli Franco Vazquez. TMW, 34 yaşındaki 10 numaranın menajeri Daniele Piraino'ya Trabzonspor'a transferini sordu. 

* Piraino, Vazquez; Parma'dan ayrılacak mı? İtalya'da farklı bir takımda görecek miyiz? Türkiye ve Arjantin hakkında söylentiler var.... Ancak verilere göre hala burada çok şey verebilir.

- Franco 34 yaşında ama bir çocuğun enerjisine sahip. Sadece benim fikrim değil, son şampiyonanın verileri bunu söylüyor. Sadece bu sezon 11 gol ve 6 asist, geçen sezon 14 gol ve 4 asistle oynadı. Ligdeki tutarlılığı ve yüksek süre alması önemli. Ortalama başarı, kendisi ve takım arkadaşları için yarattığı fırsatlar dikkat çekici. Sayıların söylemediği şey... başkalarının hizmetinde büyük deneyime sahip bir oyuncunun kişiliği ve liderliği. Parma ile şu anda durum açık. Sözleşme kısa süre içinde sona erecek. İtalya'dan, Avrupa'dan ve hatta sınırların dışından teklifler var. Ne yapacağımızı sakince değerlendireceğiz. Ama çok fazla çekiciliği olan teklifler var.