Marek Hamsik, Trabzonspor'un Antalya kampında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hamsik, 2007 yılında ilk kez giydiği Slovakya Milli Takım formasını; en çok oynayan ve en çok gol atan futbolcu olarak geçtiğimiz günlerde Şili karşısında son kez giydiğini ve duygu dolu anlar yaşadığını belirterek, “Şili maçı benim için çok özel bir maç oldu. Bu maç esnasında ailem ve arkadaşlarım yanımdaydı, onlarla birlikte duygu dolu anlar yaşadık. Hayatım boyunca unutamayacak olduğum bir an oldu” dedi.

hamsik2

Dünya Kupası arasının takıma iyi geleceğini ifade eden oyuncu, “Hep birlikte hazırlanmak için bu ara büyük bir fırsat. Geçen sene lige çok iyi başladık ve sonuna kadar sürdürdük. Lig sonunda da tepede yerimizi aldık. Bu sene işler biraz daha farklı oldu fakat lig biraz daha yarışmacı. Puan durumuna baktığınızda tepeyle aramızda sadece 6 puanlık bir fark olduğunu görüyoruz. Bu fark kapanabilir bir fark, geçen sene yaptığımızın aynısını yapabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz sene büyük bir tarih yazdıklarının altını çizen Hamsik, “Baktığımızda geçtiğimiz sene Trabzonspor ile ligde şampiyon olup Süper Kupayı da kazandık. Takımın tarihi adına çok önemli anlardı. Ancak geçmiş başarı geçmiş senede kaldı. Artık önümüze bakmamız gerekiyor. Bence eğer inanırsak bu yıl geçen sezonki başarımızı yakalayabiliriz hatta üstüne de koyabiliriz” cümlelerini kullandı.

hamsik-14

Sezon sonuna kadar Trabzonspor haricinde herhangi bir şey düşünmediğini bildiren Hamsik, şunları söyledi: “Şu anda kariyerim için ne yapacağımı bilmiyorum fakat sezon sonuna kadar Trabzonspor ile bir kontratımın olduğunu ve bunu tamamlamayı düşündüğümü söyleyebilirim. Sezon sonu ise ailemle konuşup ne yapmam gerektiği konusunda karar vereceğim. O zamana kadar buraya konsantre olmuş durumdayım.”

Son olarak Dünya Kupası maçlarını bir seyirci olarak izlemeye çalıştığını ve favori takımlarını paylaşan Hamsik, “Dünya futbolundaki en büyük turnuva şüphesiz bu turnuvadır. Ben de bir taraftar olarak bütün maçları izlemeye çalışıyorum. Brezilya ve Arjantin takımları iyi, ikisinden birinin kupayı kazanabileceğini düşünüyorum ama sürpriz de olabilir. Hep birlikte izleyip göreceğiz”dedi.

hamsik3