Trabzonspor’un sezon başında Real Betis’ten kadrosuna kattığı yıldız futbolcu Marc Bartra, İspanyol gazetesi Marca’dan Miguel A. Moran’a konuştu. Trabzonspor’un oyun felsefesinin Barcelona ve İspanya Milli Takımı’na benzeten Marc Bartra, Trabzon’a vardığı anın “Çılgınca” olarak nitelendirdi.

Trabzonspor’a transfer olmadan önce taraftar hakkında bilgilendirildiğini söyleyen Marc Bartra “Bana taraftarların çok tutkulu, kulübü çok sevdikleri ve Trabzonspor için her şeylerini verdikleri anlatılmıştı. Ancak yine de havalimanında yüzlerce kişinin beni karşılaması çılgıncaydı. Hayrete düştüm. Taraftarın desteği bana kendimi iyi hissettiriyor. Bu sevgiye karşılık vermek için sahanın içinde elinizden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorsunuz” dedi.

“BARCELONA VE İSPANYA MİLLİ TAKIMI’NDA GÖRDÜĞÜM BENZER ÖZELLİKLER TAŞIYOR”
Takımda birçok yeni futbolcu olduğunun altını çizen yıldız futbolcu “Buradaki oyun felsefesi daha önce Barcelona ve İspanya Milli Takımı’nda gördüğümle benzer özellikler taşıyor. Tek hedef şampiyonluk. Tek fark yeni bir kültür ve yeni bir dil… Bunlara da adapte olmaya çalışıyorum. İngilizce ve Türkçe dersler alıyorum. Ailem ve arkadaşlarımdan uzak olduğum için sadece saha içine odaklanabiliyorum” ifadelerini kullandı.

Antrenman kalitesi hakkında da konuşan Marc Bartra “İspanya’daki ile aynı seviyede antrenman yapıyoruz. Takımdaki antrenörler üst düzey… Tesisler oldukça iyi durumda… Türkiye Ligi de gelişmekte olan bir lig… Avrupa’nın önemli isimleri yer alıyor. Genç futbolcular da ligin gelişimine katkı sağlıyor. Oldukça çekişmeli ve zorlu bir lig…” değerlendirmesinde bulundu.