KTÜ Rektörlüğünün anlaştığı banka promosyonlarını az bularak Rektörlük önünde tuğla gösterip basın açıklaması yapan Türk Eğitim Sen, KTÜ'de yetkili sendika seçildi. 

Türk Eğitim Sen Trabzon 2. Nolu Şube Başkanı Metin İskenderoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde yetkili sendika olduklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Duyuruda dikkati çeken detaylar yer aldı. 

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NDE  YETKİ TÜRK EĞİTİM-SEN’DE

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde  yetkiyi, Trabzon Üniversitesi'nde desteğini Türk Eğitim-Sen’e emanet eden  eğitim çalışanı arkadaşlarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım. Sadece üyelerimizin değil tüm üniversite personelinin hak, hukuk, liyakat ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bizim en büyük idealimiz  çalışanın mutlu, huzurlu ve üretken bir ortamda sendikacılık yapmaktır. KTÜ ve TRÜ'de dik duruş ve irade ortaya koyan teşkilatımızı ve bu süreçte samimiyetle emek harcayan tüm arkadaşlarımızı da kutluyorum. Allah’ın izni, camiamızın da desteğiyle gümbür gümbür geliyoruz. İlkeli ve onurlu mücadelenin adresi olan Türk Eğitim-Sen Bayrağını yere düşürmeyip daha da yükselten tüm arkadaşlarımıza müteşekkiriz. Bize böylesine yol ve dava arkadaşları nasip eden Rabbimize hamdolsun. Birlikte başarmaya söz verdik; birlikte başarıyoruz! 5 binin üzerinde personeli olan KTÜ'de eğitim kolunda 2 bin 500 binin üzerinde çalışan yer alıyor.