Haberlobi/Haber Servisi

2016 yılı ve sonrasında Doğu Karadeniz Bölgesi’ne ilgi göstermeye başlayan Ürdün pazarı 2019 yılı itibari ile gerek tarifeli gerekse charter uçuşların planlanması ile Trabzon’a hızlı bir ivme ile giriş yapmıştı.

PANDEMİ NEDENİYLE YARIDA KALDI

Tüm bu olumlu etkilerin sonucunda talebi maksimuma çıkarmak amacı ile birbirleri ile yarış içerisinde olan Ürdün havayolu firmaları 2020 için daha geniş frekanslar ile uçuş planlamalarını artırmış ancak malum pandemi dolayısı ile tüm çalışmalar yarıda kalmıştı.

145 YOLCU AYNI ANDA İNİŞ YAPTI

Pandemi etkilerinin giderek azaldığı  2021 yılı için Ürdün havayolu firmaları tekrardan bölgeye için atağa kalkarak planlanan tarifeli uçuşlara ek direk olarak charter uçuş planladılar. Bu noktada pandemi sonrası Ürdün’den havalanacak olan ilk direk charter uçuşu Trabzon havalimanına bugün indi. 150 yolcu kapasiteli uçağın içerisinde 145 yolcu havalimanına indiği görüldü. Karşılama töreni yapılırken Havayolu firması sahibi Mr Hamzeh ve firmanın genel müdürü de yolcular arasında oldu. Uçak havalimanına inmeden su gösterisi yapıldı ve ilk yolculara çiçek verildi. Karşılamada Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trabzon Oteller Birliği yöneticileri ile TÜRSAB yetkilileri yer aldı. Ürdün’den direkt uçuşların ilk etapta herhafta bir defa ardından ise her hafta üç defa yapılacağı öğrenildi.