Marilyn Monroe hayranı olan dünyaca ünlü televizyon yıldızı Kim Kardashian’ı, aktrisin 1962’de dönemin Devlet Başkanı John F. Kennedy’e ‘Mutlu Yıllar’ şarkısını söylerken giydiği ikonik elbiseye geçen ay Met Gala’da giyerken zarar vermekle suçladı.

Elbisenin son hali paylaşıldı

'Marilyn Monroe Collection' adıyla bilinen ve ünlü yıldızın elbiselerini muhafaza eden kurum Instagram hesabından elbisenin zarar gördüğünü öne sürdü. Marilyn Monroe Collection, Monroe'nun 1962'de giydiği göz kamaştırıcı elbisenin son halini gösteren yeni fotoğraflar yayınladı.

10 milyon dolar

Şimdilerde müzelik olmuş ve oldukça değerli sayılan bu elbise aslında genç modacı Bob Mackie tarafından çizilmiş ve Fransız Hollywood kostümcüsü Jean Louis tarafından tasarlanmıştı. Marilyn Monroe'nun vücuduna göre dikildiği bilinen bu dar elbisenin üzeri ise tek tek elle işlenen 6 binden fazla kristalle süslenmişti. Yıllarca muhafaza edilen elbiseyi 2016 yılında 'Ripley's Believe It or Not' şirketi 4.8 milyon dolara satın aldı. Dünyanın en pahalı elbisesi olarak kabul edilen bu elbise şimdilerde 10 milyon dolar değerinde.

u_763dfs_8745