CHP lideri Kılıçdaroğlu, TOKİ'nin yürüttüğü sosyal kontu projesinin bitmeyecek bir proje olduğunu söyledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi: Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesiyle ilgili eleştirilerini Twitter hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum. Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye… Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

spot-sablon

CHP'li Murat Karayalçın: 6'lı masayı dağıtan vebal altına girer CHP'li Murat Karayalçın: 6'lı masayı dağıtan vebal altına girer

Başrollerinde Şener Şen, İlyas Salman ve Ayşe Gruda’nın oynadığı 1982 yapımı ‘Dolap Beygiri’ adlı filmde; oturduğu mahallenin cami yaptırma derneğini dolandırarak kayıplara karışan Yakup’un (Şener Şen) bankerliğe kadar yükselişi anlatılıyordu.