Yeniçağ Gazetesi'nden Şerafettin Tilki'nin haberine göre Katar Şeyhi Tamim bin Hamad, Trabzonspor'u satın almak için takım değerinin tam 7 katını teklif etti.

Tilki'nin haberinde şu detaylara yer verildi; 

Trabzonspor'un 'İnadıyla Şampiyon' belgeselinin 2.5 dakikası yayınlandı Trabzonspor'un 'İnadıyla Şampiyon' belgeselinin 2.5 dakikası yayınlandı

3 bin 700 km uzaktaki Katar’dan bir teklif var. İki ülke arasında yapılan resmî görüşmelerde Trabzonspor gündem oldu. Gazeteci Melik Yiğitel, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad’in Karadeniz ekibinin satın alınmayı teklif ettiğini yazdı. Arap şeyhi öyle durup dururken yapmadı bunu.
Yörenin yaylalarını dahi gezip gördü. Birçok ülke vatandaşının Trabzon ve çevresinden mülk edinmesine önayak oldu. Futbola yatkınlığı üst seviyede. Yetmedi yeni stadın açılışına dahi bizzat gelip katıldı. Yeşile ve maviye hayran kaldı.

RAKAMI DUYUNCA GÖZLER FIRLADI

Şeyh, resmî temaslar öncesinde Trabzonspor’u satın almak için önayak olunmasını istedi. Devamında, “Araştırma yaptırttım. 95 milyon Euro civarında takımın değeri mevcut. Bunun 7 katını vermeye hazırız. Belki, daha da yukarı çekebiliriz” dedi. Ortamda bulunanlar şaşa kaldı. Öyle ya, Şeyh’in 665 milyon euro’luk açılış bütçesi yenilir, yutulur cinsten değil. Haksız da sayılmazlar hani. Laf olsun diye mi, yoksa tam aksi mi bilinmez. Şeyh’e, ‘hayır olmaz. Satın alınamaz’ denmedi. Toplum olarak çok tutucuyuz. Futbolda da öyle. Bu konular ne zaman gündeme gelse; ‘kulübü satanı, bizde satarız’ diye bağlıyoruz olayı.