Haberlobi - Haber Servisi // Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin YÖK'e yaptığı başvurusu sonrası açılan üç yeni bölüm bu öğrenim döneminde ilk kez öğrenci alacak.

Arsin Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Mobilya ve Dekorasyon Programı ve Of Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Silah Sanayi Teknikerliği Programı'nın yanı sıra; Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Programı ile Maçka Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Programı'nda bu yıl 90 öğrenci eğitim görecek.

Beslenme ve Diyetetik Programı'nın kontenjanı 30; Eczacılık Hizmetleri Programı'nın kontenjanı 40 kişi
İlk defa bu yıl öğrenci alacak olan ve amacı; beslenme ve besinlerle ilgili bilimsel ilkelerin, sağlığın korunması ve hastalıkların iyileştirilmesi çalışmalarının uygulanması alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek olan Beslenme ve Diyetetik Programı’na kabul edilecek öğrenci sayısı 30 olarak belirlendi. İlaç üretim laboratuvarlarında ya da ilaç satış kuruluşlarında görev alabilecek, ilaçlara dair her türlü bilgiye sahip, müşterilerin taleplerine karşılık verebilecek, onlara ilaçların etkileri ve kullanımı hakkında bilgi verebilecek yetkin elemanlar yetiştirme hedefiyle açılan Eczacılık Hizmetleri Programı’nın kontenjanı ise 40 kişi.

Mobilya ve Dekorasyon Programı'nın kontenjanı 20 kişi
Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında, Arsin OSB Yönetim Kurulu ve Trabzon Mobilyacı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ile istihdam, burs, eğitim, staj, bilim, sosyal ve kültürel alanları kapsayan iş birliği protokollerine sahip olan Mobilya ve Dekorasyon Programı ile mobilya ve dekorasyon alanında fayda sağlayacak her türlü ürünün; tasarım, planlama ve üretim teknolojileri üzerine hâkim olan, tüm süreçlerin takibini gerçekleştirecek ve olası sorunlara çözüm üretebilecek bireylerin yetiştirilmesi amaçlanıyor. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi için programın kontenjanı 20 öğrenci olarak belirlendi.

Yeni lisansütü programları açıldı
KTÜ bünyesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi kapsamında, yeni lisansüstü programları da açıldı. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı ve Sosyoloji Doktora Programı öğrenci alımına başladı.

karadeniz-teknik-üniversitesi-1000x700