Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerde 14 gün geride kaldı. 

11 ili etkileyen depremde, 40 bini aşkın kişi hayatını kaybetti. 

Arama kurtarma ve enkaz çalışmaları da devam ediyor.

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Azerbaycan Bulvarı’nda saat 16.00 sıralarında meydana gelen bir olayda 58 yaşındaki Mustafa Kalın, damadıyla beraber yakınlarının yaşadığı binanın enkazının başına geldi.

kahramanmarasta-bir-kisi-enkaz-calismalari-sirasinda-hayatini-ka_24e96254

Enkaz başında kafasına moloz isabet etti

Bir süre enkaz başında bekledikten sonra damadı arabayı getirmeye gitti. Kalın, o sırada çalışmaları izlemeye devam etti. Kepçe operatörünün enkazdan kaldırdığı molozlar talihsiz adamın başına isabet etti. Mustafa Kalın kanlar içerisinde yere yığılırken, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Hayatını kaybetti

Sağlık ekipleri talihsiz adamın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerinde incelemelerini yapan polis ekipleri kepçe operatörünü emniyete götürdü.

Mustafa Kalın’ın ölüm haberini alan yakınları olay yerine geldi. Acılı aile hayatını kaybeden Kalın için gözyaşlarına boğuldu.

kahramanmarasta-bir-kisi-enkaz-calismalari-sirasinda-hayatini-ka_24e85236

"Ebru apartmanında akrabası olduğunu söyledi"

Yaşananları anlatan Arif Özer, “Benim 30 yıllık müşterim. Geldi, konuştuk. Ben camiye gittim. Geldim kalabalıktı, damadı çağırdı. Kepçe vurduğunu söylediler. Depremzede değildi. Ebru apartmanında akrabası olduğunu söyledi. Kahramanmaraş’ta oturuyor. Daha önceden tanıyordum. Dün yine buraya gelmişti. 5 ve 10 dakika arasında gitti” ifadelerini kullandı.

kahramanmarasta-bir-kisi-enkaz-calismalari-sirasinda-hayatini-ka_24e96424